4 C
Olsztyn
wtorek, 20 lutego, 2024
reklama

Rodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie

OlsztynRodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie

Rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 33 w Olsztynie zorganizowali zrzutkę na remont sali gimnastycznej i łazienek.

reklama

Rodzice zorganizowali zrzutkę

Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej 33 im. Funduszu Narodów Jednoczących na Rzecz Dzieci UNICEF w Olsztynie postanowiła pozyskać środki na remont, adaptację i wyposażenie sali gimnastycznej i łazienek, które wymagają remontów.

Zorganizowali zbiórkę na jednym z portali internetowych i jak apelują „Drodzy rodzice i szanowni filantropi. Jeśli zależy Wam na dobrej edukacji swoich czy cudzych dzieci, jeśli leży Wam na sercu ich właściwy rozwój fizyczny, który jest obecnie tak ważny, to z pewnością wspomożecie naszą akcję”.

reklama

Niezbędne prace remontowe

Jak mówią rodzice sala potrzebuje nowej podłogi, malowania ścian, uzupełnienia opraw oświetleniowych i wyposażenia w sprzęt sportowy. Łazienki z kolei wymagają położenia glazury i terakoty jak również wymiany armatury, toalet oraz umywalek.

Jak mówią rodzice „Brak tej sali przy tak dużej szkole i tak wielu uczniach powoduje, że zajęcia wychowania fizycznego nie mogą być realizowane we właściwy programowo sposób. Prosimy zatem o pomoc. Wstępnie szacujemy, że niezbędne minimum do realizacji postawionego sobie celu to 150 tys. zł”.

Ratusz nie pomoże w remoncie

Miasto nie jest w stanie sfinansować tego remontu. Jak mówi rzeczniczka ratusza Marta Bartoszewicz „W budżecie mamy na ten cel 835 000,00 zł. Do tego w Wieloletniej Prognozie Finansowej mamy wpisane: remont dachu w SP nr 2, remont boiska przy SP nr 18 i dostosowanie obiektów oświatowych do przepisów przeciwpożarowych – łącznie na wszystko ok. 9 660 000”.

reklama

Link do zbiórki poniżej

https://zrzutka.pl/a92kgk

źródło: Gazeta Wyborcza

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

5 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
lelek
26 stycznia 2023 11:04

wystarczy zrezygnowac z opłat za religię w szkole i te pieniądze przeznaczyc na remonty szkół, obiady dla dzieci.
A religię, na koszt kościoła, pzrenieść do sal katechetycznych i tam prowadzić, dla chętnych, wyłacznie na koszt tej organizacji i ta już na zasadach, jakie ta organizacja tam, u siebie znaczy, wiernym narzuci. To proste

Jan
26 stycznia 2023 13:31

Proponuje aby pieniadze przeznaczane na lekcje religi przeznaczyc na remont sali.
Mozna mozna ale trzeba chciec.

Polecane
Ogłoszenia