12 C
Olsztyn
piątek, 27 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Asp. szt. Marek Bartkowski zorganizował zbiórkę na specjalistyczne łóżko dla 72-latka

OlsztynAsp. szt. Marek Bartkowski zorganizował zbiórkę na specjalistyczne łóżko dla 72-latka

Pomagamy i chronimy to motto, które przyświeca policyjnej służbie. Jej przykładem jest postawa naszego kolegi z Barczewa, który widząc problemy z jakimi mierzy się jedna z rodzin w gminie, postanowił zorganizować zbiórkę. Zaangażowanie policjantów, mieszkańców, samorządowców oraz anonimowych darczyńców poskutkowało tym, że 72-latek otrzymał specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, które jest niezbędne w jego codziennym funkcjonowaniu.

reklama

Asp. szt. Marek Bartkowski na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Barczewie. Ponadto pełni on funkcję kuratora społecznego przy olsztyńskim sądzie. Podczas jednej z wizyt u rodziny mieszkającej na terenie gminy Barczewo dowiedział się o problemach z którymi się mierzą. Okazało się, że jeden z mieszkańców jest schorowany i wymaga stałej opieki medycznej. Niezbędne w codziennym funkcjonowaniu 72-latka jest specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, którego zakup przewyższał budżet jego podopiecznych.

Dosłownie pod same drzwi. Samochód jednak zaklinował się

Policjant postanowił zorganizować zbiórkę na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, do której włączyli się m.in. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Jak stwierdził  – „jestem policjantem i na co dzień otaczam się ludźmi, którzy pomagają innym, dlatego bez trudu zachęciłem moje koleżanki oraz kolegów do zbiórki”. W pomoc włączyli się także przedstawiciele sołectwa, okoliczni mieszkańcy, a także anonimowe osoby o wielkim sercu.

reklama


Ostatecznie dzięki zgromadzonym środkom udało się zakupić specjalistyczne łóżko, które we wtorek (15.03.2022) trafiło do 72-latka. Senior nie krył wzruszenia i był wdzięczny wszystkim zaangażowanym w pomoc.

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×