5 C
Olsztyn
sobota, 3 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Asp. szt. Marek Bartkowski zorganizował zbiórkę na specjalistyczne łóżko dla 72-latka

OlsztynAsp. szt. Marek Bartkowski zorganizował zbiórkę na specjalistyczne łóżko dla 72-latka

Pomagamy i chronimy to motto, które przyświeca policyjnej służbie. Jej przykładem jest postawa naszego kolegi z Barczewa, który widząc problemy z jakimi mierzy się jedna z rodzin w gminie, postanowił zorganizować zbiórkę. Zaangażowanie policjantów, mieszkańców, samorządowców oraz anonimowych darczyńców poskutkowało tym, że 72-latek otrzymał specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, które jest niezbędne w jego codziennym funkcjonowaniu.

reklama

Asp. szt. Marek Bartkowski na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Barczewie. Ponadto pełni on funkcję kuratora społecznego przy olsztyńskim sądzie. Podczas jednej z wizyt u rodziny mieszkającej na terenie gminy Barczewo dowiedział się o problemach z którymi się mierzą. Okazało się, że jeden z mieszkańców jest schorowany i wymaga stałej opieki medycznej. Niezbędne w codziennym funkcjonowaniu 72-latka jest specjalistyczne łóżko rehabilitacyjne, którego zakup przewyższał budżet jego podopiecznych.

Policjant postanowił zorganizować zbiórkę na zakup sprzętu rehabilitacyjnego, do której włączyli się m.in. funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Barczewie oraz Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Jak stwierdził  – „jestem policjantem i na co dzień otaczam się ludźmi, którzy pomagają innym, dlatego bez trudu zachęciłem moje koleżanki oraz kolegów do zbiórki”. W pomoc włączyli się także przedstawiciele sołectwa, okoliczni mieszkańcy, a także anonimowe osoby o wielkim sercu.

reklama


Ostatecznie dzięki zgromadzonym środkom udało się zakupić specjalistyczne łóżko, które we wtorek (15.03.2022) trafiło do 72-latka. Senior nie krył wzruszenia i był wdzięczny wszystkim zaangażowanym w pomoc.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne
Ogłoszenia