13 C
Olsztyn
niedziela, 4 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Młodzi piłkarze z Olsztyna walczą o sprzęt sportowy o wartości 15 tysięcy złotych

OlsztynMłodzi piłkarze z Olsztyna walczą o sprzęt sportowy o wartości 15 tysięcy...

Dla Was to minutka roboty, a dla młodych piłkarzy z Akademii Piłkarskiej Marcin Kuś i ekipy Białe Orły Olsztyn, to spełnienie wielkiego marzenia! Potrzebne Wasze wsparcie i głosy w ogólnopolskim konkursie dla klubów „Martes Klasa”. – Walczymy o sprzęt sportowy dla chłopców o wartości 15 tysięcy i wypasiony komplet strojów piłkarskich – mówi Marcin Kuś, były piłkarz reprezentacji Polski, trener małych piłkarzy.

reklama

Mają po 7-8 lat, a ich największa miłością i pasją jest granie w piłkę nożną – mowa o małych zawodnikach, którzy trenują na co dzień w Akademii Piłkarskiej Marcin Kuś w Olsztynie. Chłopcy trenują u byłego reprezentanta Polski i zawodnika takich klubów, jak Lech Poznań, Torpedo Moskwa, czy Korona Kielce, bez względu na pogodę. Wiatr, deszcz, czy zimno to dla nich nie przeszkoda.

– Wychodzę z założenia, że nie ma złej pogody na trening, jest tylko nieodpowiednia odzież – mówi Marcin Kuś. – Chłopcy są mocno zaangażowani i dają z siebie wszystko, więc warto ich wspierać.

reklama

Powstała wyjątkowa ekipa

Na pomysł zgłoszenia Akademii Piłkarskiej Marcina Kusia do ogólnopolskiego konkursu sieci sklepów sportowych Martes Sport wpadli rodzice małych piłkarzy, którzy już w 2018 roku sami powołali do życia drużynę Białe Orły Olsztyn.

reklama
Olsztyn gotowy na międzynarodowy turniej tenisa stołowego

– Białe Orły Olsztyn to wyjątkowa paczka młodych, utalentowanych piłkarzy głównie z rocznika 2011 oraz ich rodziców, która poznała się w Akademii Młodych Orłów w Olsztynie! – mówi Marcin Pietryszyk, jeden z rodziców. – Na co dzień graliśmy w różnych lokalnych klubach i akademiach piłkarskich, ale „zaiskrzyło” między nami, piłkarską i towarzyską chemią, właśnie w AMO. Dzieciaki się zakumplowały, rodzice zaprzyjaźnili, stwierdziliśmy, że chcemy grać więcej ze sobą i wspólnie przeżywać sportowe emocje. Tak powstały Białe Orły – ekipa wyjątkowa, bo nie jesteśmy oficjalnym klubem, jesteśmy drużyną przyjaciół zakręconych na punkcie piłki nożnej. Razem na dobre i na złe! Sami zamówiliśmy stroje, rodzice zaczęli ogarniać turnieje towarzyskie na Warmii i Mazurach, ale również w innych regionach. Po wielu turniejowych bojach i zdobytych pucharach, w tym sezonie doszliśmy do finału wojewódzkiego Ligi Żaka rozgrywek WMZPN pod okiem najlepszego trenera – Marcina Kusia, który widząc nasz zapał, entuzjazm i wielką, pozytywną energię przygarnął nas pod swoje skrzydła!

Głosy do 12 listopada

Zakręcona na punkcie piłki ekipa z Olsztyna stara się być aktywna i widoczna na wielu polach. Teraz przyszedł czas na duże wyzwanie i ogólnopolski konkurs „Martes Klasa”, w którym do wygrania dla 3 najlepszych klubów jest sprzęt sportowy o wartości 15 tysięcy złotych, sześć drużyn otrzyma komplety strojów piłkarskich, a dla zwycięzcy przewidziano dodatkowy trening z mistrzem Polski i Europy w futbolowym freestylu Łukaszem Chwiedukiem. Żeby zarejestrować się w konkursie drużyna z Olsztyna musiała nagrać film, który powstał dzięki zaprzyjaźnionemu z ekipą filmowcowi Wiesławowi Jackowskiemu.

Orlen 79. Rajd Polski: zmagania na Warmii i Mazurach

– Chcemy zawalczyć o sprzęt sportowy dla naszych małych piłkarzy, bo widzimy z jaką pasją i radością trenują – mówi Grzegorz Kubiak, kolejny z rodziców. – Nasze „orzełki” są tego warte, dlatego prosimy wszystkich mieszkańców Olsztyna o wsparcie i głosowanie pod linkiem: www.martesklasa.pl/druzyna/ap-marcin-kus

Głosować można przez profil FB lub e-mail (w tej opcji po zagłosowania trzeba wejść na swoją pocztę i potwierdzić swój głos). Z jednego e-maila można oddać tylko jeden głos w całym konkursie.

W tej chwili AP Marcin Kuś jest na 6 miejscu w głosowaniu. Do finałowego etapu konkursu „Martes Klasa” przejdzie 20 drużyn z największą liczbą głosów. Z tego grona jury wybierze zwycięzców. Głosować można do 12 listopada, a wyniki maja być znane 27 listopada.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Rado
22 października 2019 13:46

Macie mój głos! 🙂

Popularne
Ogłoszenia
Dramatyczny wypadek podczas meczu piłki nożnej: na ratunek przyleciał helikopter LPR
Odbyła się kolejna edycja Polskiej Ligi Wraków