-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zabytek z dworca PKS w Olsztynie legł w gruzach

OlsztynZabytek z dworca PKS w Olsztynie legł w gruzach

Właściciel nieruchomości zaalarmował pracowników Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, którzy przeprowadzili oględziny zabytkowej mozaiki znajdującej się na ścianie budynku dworca autobusowego.

reklama

Jak przekazał Rafał Twarowski, prezes spółki Retail Provider, do której należy część autobusowa dworca „Mozaika się sypie”. Możliwe, że do uszkodzeń doszło w czasie rozbiórki dworca kolejowego.

Zarówno mozaika, dwa neony napisami „dworzec autobusowy” i „dworzec kolejowy” jak i wiaty na peronach zostały uznane przez konserwatora jako zabytkowe i podlegają ochronie.

reklama

O stanie mozaiki póki co inspektorzy konserwatora zabytków nie chcieli się wypowiadać. Wcześniej właściciel nieruchomości zgłosił organom ścigania sprawę uszkodzenia neonu „dworzec autobusowy”. W trakcie rozbiórki budynku dworca kolejowego kolejarze usunęli część neonu. Mieli oni zgodę konserwatora. Sprawę wyjaśnia prokuratura.

Zabytek z dworca PKS w Olsztynie legł w gruzach dworzec Olsztyn, Wiadomości

źródło: Gazeta Olsztyńska

reklama
reklama
reklama
reklama

11 KOMENTARZY

11 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Syc
24 stycznia 2023 11:07

Pan szkodnik Rafał Twarowski najpierw uważał że dworzec to nie zabytek. A jak pkp nie zrobiło po jego myśli to donosi. Tą galerię budował kilka lat, rozpieprzył PKS i taka korzyść z tej spółki.

tiaa
24 stycznia 2023 13:27

niech se przyklei na ścianę w domu jak mu się tak podoba ten „zbytek”

Popularne