-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Konserwator zabytków z Olsztyna usłyszała zarzuty

OlsztynKonserwator zabytków z Olsztyna usłyszała zarzuty

Barbara Z. będzie odpowiadać za przyjęcie korzyści majątkowej. Śledczy badają również inne sprawy prowadzone na początku tego roku przez urzędniczkę. 

reklama

Przypomnijmy – wczoraj (4.02) wojewódzka konserwator zabytków z Olsztyna została zatrzymana przez białostockich funkcjonariuszy CBA, którzy ustalili, że w jednej z prowadzonych przez nią spraw mogło dojść do korupcji. Agenci Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku działali na polecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. W ramach działań przeszukano m.in. gabinet służbowy wojewódzkiej konserwator.

Prokuratura postawiła już Barbarze Z. zarzut dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej w postaci obrazu – podaje Radio Olsztyn. Na razie nie wiadomo, ile warte jest to dzieło sztuki. Urzędniczka nie przyznała się jednak do winy i nie złożyła wyjaśnień w tej sprawie. Jako że śledczy uznali, że nie trzeba wobec niej stosować środków zapobiegawczych, po wykonaniu niezbędnych czynności została zwolniona do domu.

Sąsiedzka interwencja pomogła uratować życie
reklama

Wczoraj (4.02) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego poza Barbarą Z. zatrzymali w tej sprawie także drugą osobę, która jest przedsiębiorcą.

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
aro
7 lutego 2016 01:48

skonczy sie ze nic nie udowodnia i rozejdzie sie po kosciach

meor
6 lutego 2016 09:46

Powinno się zastosować prawo Piłsudskiego z 1921 roku, czyli kula w łeb i do piachu.

Popularne
Sąsiedzka interwencja pomogła uratować życie