14 C
Olsztyn
piątek, 24 Maj, 2019
reklama

Konserwator zabytków z Olsztyna usłyszała zarzuty

Strona główna Wiadomości Konserwator zabytków z Olsztyna usłyszała zarzuty
reklama

Barbara Z. będzie odpowiadać za przyjęcie korzyści majątkowej. Śledczy badają również inne sprawy prowadzone na początku tego roku przez urzędniczkę. 

Przypomnijmy – wczoraj (4.02) wojewódzka konserwator zabytków z Olsztyna została zatrzymana przez białostockich funkcjonariuszy CBA, którzy ustalili, że w jednej z prowadzonych przez nią spraw mogło dojść do korupcji. Agenci Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku działali na polecenie Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. W ramach działań przeszukano m.in. gabinet służbowy wojewódzkiej konserwator.

reklama

Prokuratura postawiła już Barbarze Z. zarzut dotyczący przyjęcia korzyści majątkowej w postaci obrazu – podaje Radio Olsztyn. Na razie nie wiadomo, ile warte jest to dzieło sztuki. Urzędniczka nie przyznała się jednak do winy i nie złożyła wyjaśnień w tej sprawie. Jako że śledczy uznali, że nie trzeba wobec niej stosować środków zapobiegawczych, po wykonaniu niezbędnych czynności została zwolniona do domu.

Wczoraj (4.02) funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego poza Barbarą Z. zatrzymali w tej sprawie także drugą osobę, która jest przedsiębiorcą.

reklama
reklama

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma