-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Wojewódzka konserwator zabytków zatrzymana przez CBA

OlsztynWojewódzka konserwator zabytków zatrzymana przez CBA

Barbara Z. była jedną z dwóch osób, jakie Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziś (4.02) w stolicy Warmii i Mazur. Nie są jednak znane szczegóły sprawy. 

reklama

Akcja była wynikiem działań prowadzonych przez białostockich funkcjonariuszy CBA, którzy ustalili, że w jednej ze spraw prowadzonych przez Wojewódzką Konserwator Zabytków w Olsztynie mogło dojść do niezgodnego z prawem przyjęcia korzyści majątkowej.

Dziś rano agenci Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku, działając na podstawie zgromadzonych materiałów i realizując postanowienia Prokuratury Okręgowej w Olsztynie, zatrzymali Barbarę Z. – Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Olsztynie – oraz drugą osobę, przedsiębiorcę – podaje CBA.

reklama

Działania białostockich agentów na terenie naszego miasta objęły także przeszukania kilku miejsc, m.in. gabinetu służbowego wojewódzkiej konserwator.

Karetki jeżdżą ponad 13 razy częściej, niż wczoraj

Na tym etapie nie są ujawniane inne szczegóły sprawy.

reklama
reklama
reklama
reklama

17 KOMENTARZY

17 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Anonimowo
7 lutego 2016 19:00

lidzbark warminski, hotel krasicki, z betonowo szklanym wejsciem w stylu rokkoko, duzy pieniadz to i zgodne z gustem konserwatora, konserwator pod marszalkiem platformersem

mario
5 lutego 2016 15:44

W stosunku do takich osób, powinno się zastosować prawo Piłsudskiego – ustawę z 1921r , czyli korupcja+ urzędnik = kula w łeb.

Popularne
Dwie interwencje strażaków na ul. Wańkowicza. Jedna zakończyła się tragicznie