3 C
Olsztyn
wtorek, 23 kwietnia, 2024
reklama

19 i 20-latek z Olsztyna ukradli ze stacji benzynowej 8 piw. Grozi im 10 lat więzienia

Olsztyn19 i 20-latek z Olsztyna ukradli ze stacji benzynowej 8 piw. Grozi...

Policjant z Wydziału Zabezpieczenia Miasta Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie w czasie wolnym od służby zatrzymał dwóch sprawców kradzieży. Dwaj mężczyźni w wieku 19 i 20-lat dokonali kradzieży alkoholu na stacji benzynowej. Dodatkowo sprawcy zaatakowali interweniującego policjanta. Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem, grozi im do 10 lat.

reklama

Do zdarzenia doszło w piątek

Zdarzenie miało miejsce w piątek (13.01.2023) w godzinach wieczornych, na jednej z olsztyńskich stacji paliw. Sierż. szt. Mariusz Kowalczyk, w czasie wolnym od służby, zauważył dwóch podejrzanie zachowujących się mężczyzn. Schowali oni alkohol pod kurtkę, a następnie udali się w nieznanym kierunku. Policjant wszedł do lokalu i zapytał pracowników stacji, czy nie padli ofiarą złodziei. Wtedy jeden z mężczyzn zauważył, że sprawcy zabrali osiem piw o łącznej wartości kilkudziesięciu złotych. Wyszli z pomieszczenia i nie zapłacili za zabrany towar.

Funkcjonariusz postanowił sprawdzić w jakim kierunku udali się dwaj mężczyźni. Kilkaset metrów dalej zauważył dwóch sprawców w pobliskim parku. Mężczyźni pili skradziony alkohol. Policjant zawiadomił o sytuacji oficera dyżurnego olsztyńskiej jednostki Policji. Postanowił podjąć wobec mężczyzn czynności.

reklama

Bohaterska akcja policjanta

Po tym, jak mężczyźni dowiedzieli się, że mają do czynienia z policjantem stali się agresywni. Doszło do szarpaniny z funkcjonariuszem. Policjant obezwładnił sprawców. Po chwili na miejscu pojawił się policyjny patrol, a dwaj mężczyźni zostali zatrzymani. Obaj okazali się mieszkańcami Olsztyna.

Zatrzymanym grozi do 10 lat

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do aresztu. Młodzi mężczyźni odpowiedzą przed sądem za kradzież oraz uszkodzenie ciała i czynną napaść na funkcjonariusza, który podjął wobec nich czynności służbowe.

Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec 19 i 20-latka zastosowano środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonym.

reklama

źródło: KPM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
edek
20 stycznia 2023 13:40

tak tak 10 lat za piwo te prawo jest chore, a zabójca rodzeństwa wypadku z bałtyckiej z 11 listopada siedzi sobie w domku i się smieje, chory kraj

lolo
22 stycznia 2023 09:31

git ludzie

Polecane
Ogłoszenia