15 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Ratowniczy sprzęt trafił do strażaków

OlsztynRatowniczy sprzęt trafił do strażaków

To sprzęt, który może pomóc ratować życie albo wydatnie wspierać pracę mundurowych. Urządzenia trafiły do Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Olsztynie.

reklama

Urządzenia, jakie trafiły do olsztyńskich strażaków, są częścią projektu związanego z powstaniem i działalnością Regionalnego Centrum Bezpieczeństwa.

– W naszym magazynie ze sprzętem są urządzenia wykorzystywane w razie wystąpienia klęsk żywiołowych i zjawisk zagrażających życiu mieszkańców – mówi prezydent Olsztyna Piotr Grzymowicz. – Blisko współpracyjmy ze strażakami, policjantami oraz strażnikami miejskimi. Część tego sprzętu przekazaliśmy w użyczenie Państwowej Straży Pożarnej.

reklama

Mundurowi z komendy miejskiej działają nie tylko na terenie stolicy Warmii i Mazur. W razie potrzeby niosą pomoc także na terenie powiatu.

– Udowadniamy, że współpraca między samorządami przynosi efekty – mówi starosta olsztyński Andrzej Abako. – RCB jest najnowocześniejszą i unikatową w skali kraju jednostką, w której współpracuje szereg słub odpowiadających za bezpieczeństwo. To istotne dla całego naszego obszaru aglomeracyjnego.

Pośród kilkunastu sztuk sprzętu, jaki został przekazany strażakom, są m.in. quad, sprężarka do napełniania butli powietrzem, piła łańcuchowa, plecak medyczny.

reklama

Państwowa Straż Pożarna jest głównym gwarantem bezpieczeństwa miasta i powiatu – mówi komendant miejski PSP, bryg. Jarosław Gryciuk. – Bardzo dziękuję, że o o nas pamiętacie. Nie mam wątpliwości, że nasi doskonale wyszkoleni ludzie właściwie wykorzystają ten sprzęt.

Łączna wartość przekazanego w czwartek (5 stycznia) sprzętu to ok. 190 tys. złotych.

źróło: UM Olsztyn

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
bezMajtek
13 stycznia 2023 00:05

“Śmierdząca” głupota, powinno siś przekazać pieniądze na zakup sprzętu a sprzęt powinni wybrać sami strażacy. Najbardziej potrzebny, najlepszy… coś mi tu “cuchnie” HELPEREM…

Cyber giej z żoliboża
9 stycznia 2023 18:38

Ciekawe ile znowu grzym przytulił siana za to?

Polecane