fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

wtorek, 7 lipca, 2020

Poinformuj nas: [email protected]

reklama

Warte uwagi

Nowy sprzęt dla strażników miejskich z Olsztyna

Cztery rowery z napędem elektrycznym i nowy samochód trafiły do olsztyńskiej Straży Miejskiej. Dzięki nim funkcjonariusze będą mogli jeszcze szybciej reagować na wszystkie zgłoszenia dotyczące naruszenia porządku w mieście.

Gdy przemieszczamy się na rowerach, tak cicho docieramy na miejsce, że możemy złapać kogoś na gorącym uczynku i dlatego sami mieszkańcy proszą, by wysyłać strażników właśnie tym środkiem transportu – powiedziała zastępca komendanta Straży Miejskiej w Olsztynie, Urszula Kania.

Jak podaje Urząd Miasta Olsztyna, dotychczas strażnicy dysponowali czterema rowerami, teraz ta liczba się podwoiła. Nowością jest także to, że przekazane właśnie pojazdy mają napęd elektryczny. Strażnicy jednośladami docierają w miejsca trudno dostępne dla innych patroli, np. na plaże, do parków czy na deptaki.

Ale to nie jedyne nowości. Każdej doby olsztyńska Straż Miejska odbiera około 15 zgłoszeń dotyczących osób nietrzeźwych. I właśnie na taką okoliczność został kupiony nowy samochód – renault traffic, który jest wyposażony w trzy niezależne kabiny.

Okazją do przekazania nowego sprzętu był Dzień Strażnika Miejskiego. Podczas uroczystości 18 mundurowych dostało awanse. Część z nich wręczył prezydent Olsztyna.

W Polsce toczy się dyskusja o sens utrzymania straży miejskich, ale my, olsztynianie, jesteśmy dumni, że mamy takich aktywnych i pracowitych strażników – mówił Piotr Grzymowicz. – Uważam, że wasza obecność jest niezbędna, bo dzięki temu czujemy się bezpieczniej.

W Straży Miejskiej w Olsztynie pracuje około 90 funkcjonariuszy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojego zdania w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując komentarz wyrażasz zgodę na regulamin serwisu. 

Warte uwagi

Kampania „nie wyjeżdżaj daleko, odkryj naszą północ” promuje turystykę na Warmii i Mazurach

Odkryj Amerykę na Warmii, piramidę na Mazurach i inne ciekawe miejsca w zasięgu kilku godzin jazdy samochodem. W kampanii „Nie wyjeżdżaj daleko, odkryj Naszą...

Już 50 000 Gości Restaurant Week! Festiwal potrwa do 5 lipca

Trwa największy w Polsce festiwal kulinarny Restaurant Week. Tak jak podczas ubiegłorocznej, rekordowej jesiennej edycji, także i teraz Goście nie zawiedli. Zainteresowanie wydarzeniem jest...

Miliardy na wsparcie przedsiębiorców i ochronę miejsc pracy

Już ok. 2,6 miliarda złotych trafiło do przedsiębiorców z województwa warmińsko-mazurskiego w ramach tarcz wspierających przedsiębiorców – antykryzysowej, finansowej i pomocowej. – Sama tarcza...