8 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

Państwowa Straż pożarna apeluje do przewoźników o pomoc w transporcie ukraińskich uchodźców do miejsc pobytu

WiadomościPaństwowa Straż pożarna apeluje do przewoźników o pomoc w transporcie ukraińskich uchodźców...
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Państwowa Straż Pożarna zaapelowała do firm transportowych i przewoźników o pomoc w transporcie uchodźców z Ukrainy z punktów przygranicznych do miejsc pobytu na terenie Polski. Koszty obsługi przez firmy transportowe zostaną pokryte przez PSP.

reklama

Jak podała Państwa Straż Pożarna na swoich stronach internetowych, z uwagi na rosnące potrzeby transportowe ogłosiła nabór firm transportowych i przewoźników do przewozu uchodźców z Ukrainy z punktów przygranicznych znajdujących się na terenie Polski do miejsc pobytu wskazanych przez koordynatorów Państwowej Straży Pożarnej.

Jak wskazała PSP, autokary powinny zapewnić przewóz co najmniej 45 osób. Wyżywienie i zakwaterowanie kierowców ma zapewnić firma transportowa albo przewoźnik. Koszty wynikające z uszkodzeń pojazdów, ewentualnej dewastacji wnętrza autokarów lub ich awarii poniesie także firma transportowa albo przewoźnik.

Stowarzyszenie Patria Nostra uruchamia trzy punkty transgranicznej pomocy prawnej
reklama

PSP wskazała stawkę transportową za autokary powyżej 45 osób: do 100 km to 800 zł netto, a powyżej 100 km 5 zł netto za każdy następny kilometr.

PSP podała, że uruchamia telefoniczne punkty kontaktowe w Komendzie Głównej Państwowej Straży Pożarnej i Komendach Wojewódzkich Państwowej Straży Pożarnej dla zainteresowanych firm transportowych i przewoźników. Numery telefonów dostępne są na stronach internetowych tych komend.

reklama

Telefoniczne punkty kontaktowe czynne będą w godzinach od 8 do 20, począwszy od niedzieli 6 marca i przeznaczone są do zebrania danych kontaktowych i zasobów firm transportowych, które podejmą się zlecenia przewozu uchodźców.

Państwowa Straż Pożarna wskazała, że na podstawie zebranych zgłoszeń zostanie sporządzona baza danych przewoźników z informacjami (karta ewidencyjna przewoźnika oraz procedura zaangażowania firm transportowych). Po dokonanej analizie zgłoszeń w oparciu o bieżące potrzeby będą wybierane firmy transportowe i przewoźnicy, którym zostanie zlecony transport.

Wizyta partnerów z Ukrainy na Warmii i Mazurach

Transport będzie realizowany na podstawie zlecenia. Odpłatność za wykonanie przewozu będzie zrealizowana po wykonaniu zlecenia w terminie 14 dni od daty otrzymania prawidłowo wystawionej faktury. Płatnikiem będzie Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej na podstawie zlecenia wystawionego przez PSP.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama