-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Tragiczna śmierć małżeństwa rolników. Po 30 latach małżeństwa zostali pochowani osobno

BartoszyceTragiczna śmierć małżeństwa rolników. Po 30 latach małżeństwa zostali pochowani osobno

Po trzydziestu latach małżeństwa Jan K. najprawdopodobniej zamordował żonę, a potem sam się zabił. Rodzina kobiety nie zgodziła się na wspólny pochówek.

Tragedia w Spytajnach

reklama

Do dramatycznych wydarzeń doszło w piątek 9 grudnia w Spytajnach w powiecie bartoszyckim w województwie warmińsko-mazurskim. Policję zaalarmowała młoda kobieta, która nie mogła się skontaktować z matką – ta miała wyjechać po nią na dworzec, ale się nie pojawiła, nie odbierała również telefonu.
Do gospodarstwa wysłano służby, które znalazły w nieczynnym szambie ciało 52-letniej kobiety, zwłoki 58-letniego mężczyzny wisiały w pobliskim lesie.


– Strażacy byli w kombinezonach jak kosmici, wcześniej takie rzeczy widziałem tylko w telewizji. Zdziwiłem się, bo nigdy szamba nie pompowali – opowiadał „Faktowi” jeden z sąsiadów.
O tej tragedii pisaliśmy na początku grudnia: Podwójne zabójstwo? Nie żyje małżeństwo

To nie była pierwsza interwencja służb

reklama

Okazuje się, że w rodzinie już wcześniej były interwencje w związku z przemocą domową.
– Było to małżeństwo, ale nie mieszkali ze sobą. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobnie kobieta przyjechała do gospodarstwa, by posprzątać przed świętami – powiedział dziennikarzom „Faktu” prokurator Daniel Brodowski z Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Potwierdził również, że prokuratura prowadziła postępowania w sprawie przemocy domowej w rodzinie K.
– Dziwni byli, z nikim we wsi nie utrzymywali kontaktów – opisuje rodzinę sąsiad.

Śmiertelna pułapka. Cezary G. podłożył i podpalił worek z brykietem pod przyczepą, w której była kobieta

Najprawdopodobniej Jan K. zabił żonę

Jak donosi „Fakt”, Jan K. zabił żonę, gdy ta postanowiła od niego odejść. Potem targnął się na swoje życie. Hanna K. miała przyjechać do domu, aby zabrać swoje rzeczy. Wtedy mąż miał ją zamordować i wrzucić ciało do nieczynnego szamba.

reklama


Sąsiedzi są w szoku.
– Żona chciała go zostawić i nie chciał się podzielić z nią majątkiem – powiedział jeden z nich.
– Już w październiku słyszałem, jak krzyczał, że ją zabije siekierą. Musiała uciekać z domu. Wolał ją zabić i siebie niż podzielić się majątkiem – powiedział inny.


Prokuratura cały czas prowadzi postępowanie wyjaśniające. Przeprowadzona sekcja zwłok ujawniła, że do śmierci Hanny K. doszło na skutek uduszenia. Wykluczono też udział osób trzecich.

Rodzina Hanny K. nie zgodziła się na wspólny pochówek

Tragiczna śmierć małżeństwa rolników. Po 30 latach małżeństwa zostali pochowani osobno zabójstwo Bartoszyce, Wiadomości

Małżonkowie zostali pochowani na jednym cmentarzu, jednak w różnych grobach. Rodzina zamordowanej kobiety nie wyraziła zgody na wspólny pochówek.

Zabójstwa dokonali taboretem. Jest wyrok w sprawie złej młodzieży z Dobrego Miasta


– Wszystko przez to, że rodzina Hanny nie zgodziła się na wspólny pochówek. Jej pogrzeb był w czwartek, jego w sobotę. Ciała skremowano i pochowano w istniejących już grobach. Ona spoczęła przy zmarłym kilka miesięcy temu ojcu, on przy swoich rodzicach – wyjaśnia sąsiad rodziny.

Pomoc w sytuacjach kryzysowych

W sytuacji kryzysowej pomoc można uzyskać w Ośrodkach Interwencji Kryzysowej (OIK), funkcjonujących w każdym większym mieście, często całodobowo, i oferujących wsparcie psychologiczne, prawne, materialne. Pomoc udzielana jest bezpłatnie, również osobom nieubezpieczonym.


W przypadku myśli samobójczych można zgłosić się do najbliższego szpitala psychiatrycznego – w sytuacjach nagłych lekarz przyjmie tego samego dnia. Tu również nie jest potrzebne ubezpieczenie.
Kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży (bezpłatny, całodobowy): 116 111.
Kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych (bezpłatny, całodobowy): 116 123.
Więcej przydatnych adresów można znaleźć na stronie samobojstwo.pl.

źródło: Fakt

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Drugi raz dożywocie dla Jacka W. za porwanie i zabójstwo sprzed ponad 20 lat