-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Podwójne zabójstwo? Nie żyje małżeństwo

BartoszycePodwójne zabójstwo? Nie żyje małżeństwo

W Spytajnach znaleziono zwłoki małżeństwa: ciało 52-letniej kobiety odkryto w szambie, 58-letniego mężczyzny – na drzewie. Policja pod nadzorem prokuratury bada, czy doszło do rozszerzonego samobójstwa czy to podwójne zabójstwo.

Dramat w Spytajnach: znaleziono zwłoki małżeństwa

reklama

Do tragedii doszło w piątek 9 grudnia w Spytajnach w powiecie bartoszyckim. W godzinach porannych policję zaalarmowała kobieta, która nie mogła dodzwonić się do swojej matki. Wszczęto czynności w kierunku poszukiwania zaginionych osób, na miejsce wysłano psa tropiącego ze Straży Granicznej w Górowie Iławeckim. Zanim jednak z opiekunem dotarł do gospodarstwa małżeństwa, znaleziono pierwsze ciało. Koło godziny 12, podczas standardowego w takich przypadkach przeszukiwania pobliskich zbiorników, policjanci odkryli w szambie na terenie posesji zwłoki kobiety.

– Potwierdzam, że policjanci ujawnili tam [w miejscowości Spytajny w powiecie bartoszyckim – przyp. red.] ciała dwóch osób. Pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Bartoszycach badamy wszelkie okoliczności śmierci tych osób. Poszukiwania rozpoczęły się po godzinie 9, a pierwsze ciało – kobiety – policjanci znaleźli w obrębie gospodarstwa około godziny 12 – powiedziała rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Bartoszycach asp. Marta Kabelis.

Zabójstwo na Zatorzu. Zatrzymano Jakuba M. lat 18, Patryka M. lat 29 i Mateusza L. lat 19

Konieczna była pomoc strażaków

reklama

O godzinie 12:25 policja wezwała na pomoc straż pożarną. Do gospodarstwa skierowano samochód Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej z Bartoszyc oraz trzy osoby z zastępu OSP w Wojciechach. Sprowadzono też szambiarkę.

Po kilkunastu minutach w pobliskim lesie, około 300 metrów od domu, znaleziono wiszące na drzewie ciało mężczyzny.

reklama

Według wstępnych ustaleń najprawdopodobniej doszło do samobójstwa rozszerzonego, jednak prokuratura bierze pod uwagę również możliwość podwójnego zabójstwa. Trwają czynności wyjaśniające okoliczności tragedii.

źródło: Goniec Bartoszycki

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Zabójstwo w Klewkach. 37-letnia Magdalenie Z. pozbawiła życia swojego partnera Zbigniewa S.?