-2 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Prokuratura ujawnia okoliczności potwornej śmierci małżeństwa ze wsi Spytajny

BartoszyceProkuratura ujawnia okoliczności potwornej śmierci małżeństwa ze wsi Spytajny

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci dwóch osób ze wsi Spytajny pod Bartoszycami. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna zamordował kobietę i targnął się na swoje życie – poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Daniel Brodowski.

reklama

Ciała małżeństwa znaleziono w piątek we wsi Spytajny pod Bartoszycami.

„Sprawa zaczęła się od tego, że na policję zadzwoniła córka, po którą matka miała wyjechać na dworzec. Ponieważ córka nie mogła się dodzwonić do mamy, zaniepokojona zaalarmowała policję” – powiedział rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Olsztynie prokurator Daniel Brodowski.

reklama

Patrol, który przyjechał na miejsce znalazł na posesji w gospodarstwie ciało kobiety, a potem, w innym miejscu, także ciało mężczyzny. „Było to małżeństwo, ale nie mieszkali ze sobą. Wstępne ustalenia wskazują, że prawdopodobnie kobieta przyjechała do gospodarstwa, by posprzątać przed świętami. W tej rodzinie dochodziło wcześniej do przemocy domowej, były w związku z tym prowadzone postępowania” – powiedział prokurator Brodowski.

Oskarżony o utopienie człowieka w stawie Dawid T. skazany na dożywocie

W weekend przeprowadzono sekcję zwłok zmarłych osób. Wykazała, że kobieta zmarła w wyniku uduszenia, zaś na ciele mężczyzny nie stwierdzono śladów, które by świadczyły, że do jego śmierci przyczyniły się osoby trzecie.

reklama

Prawdopodobnie mężczyzna udusił żonę i targnął się na swoje życie” – powiedział prokurator Brodowski zastrzegając, że postępowanie w tej sprawie jest w toku.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

3 KOMENTARZY

3 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Marecki
12 grudnia 2022 14:36

Następna wyzwolona i niezależna.

Popularne

Tragedia w Wigilię. Zazdrość popchnęła Karola P. do zabójstwa?