1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Dziś rano doszło do kolizji na ul. Olsztyńskiej w Jonkowie. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami

OlsztynDziś rano doszło do kolizji na ul. Olsztyńskiej w Jonkowie. IMGW ostrzega...

IMGW ostrzegło w piątek przed marznącymi opadami, silnym mrozem i intensywnymi opadami śniegu.

reklama

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek ostrzeżenie II stopnia przed marznącymi opadami dla woj. podkarpackiego, małopolskiego i części województwa świętokrzyskiego. Na tych terenach możemy również spodziewać się intensywnych opadów śniegu.

Intensywne opady śniegu wystąpią także w części woj. lubelskiego, woj. śląskiego, opolskiego oraz dolnośląskiego. Przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść tam od 10 do 15 centymetrów.

Dziś rano doszło do kolizji na ul. Olsztyńskiej w Jonkowie. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami wypadek Olsztyn, Wiadomości
reklama

Meteorolodzy wydali również ostrzeżenie I stopnia przed silnym mrozem dla woj. pomorskiego, części woj. zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego oraz kujawsko-pomorskiego.

Synoptycy prognozują tam maksymalną temperaturę wynoszącą w dzień od -6 stopni do -4 stopni Celsjusza, a w nocy temperaturę minimalną, która miejscami spadnie do -15 stopni Celsjusza.

Oblodzone drogi. Tragicznie zginęła 25-letnia kobieta
reklama

Ostrzeżenia pierwszego stopnia są wydawane, gdy przewiduje się wystąpienie groźnych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działań w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana jest ostrożność i śledzenie komunikatów oraz rozwoju sytuacji pogodowej.

Niech ta sytuacja będzie przestrogą. Dziś rano doszło do kolizji na ul. Olsztyńskiej w Jonkowie. 50-letni kierujący vw stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na pobocze, gdzie ostatecznie doszło do dachowania auta. Nikt nie trafił do szpitala.

źródło: KMP Olsztyn / PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

Zderzenie Passata z Golfem. 25-latek dostał surowy mandat