fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

Po całonocnych opadach śniegu trudne warunki na drogach

reklama

W woj. warmińsko-mazurskim panują w czwartek rano trudne warunki na drogach; wszystkie trasy są przejezdne ale leży na nich błoto pośniegowe lub zajeżdżony śnieg, w okolicach Nidzicy są zawieje śnieżne.

Śnieg w woj. warmińsko-mazurskim padał przez całą noc i miejscami nadal pada. Dyżurny zarządu dróg wojewódzkich w Olsztynie poinformował, że rekordowo dużo śniegu spadło w okolicach Olecka – 58 cm, w Kętrzynie odnotowano 23 cm, Nidzicy 17 i Elblągu 14 cm.

„Na drogach wojewódzkich pracuje 67 jednostek sprzętu ale miejscami sytuacja na trasach jest trudna bo wciąż pada, a w okolicach Nidzicy są zawieje śnieżne” – powiedział dyżurny.

reklama

Na trasach krajowych w regionie pracuje 120 jednostek do odśnieżania ale mimo to na każdej z dróg zalega błoto pośniegowe. Miejscami może być ślisko.

Czytaj też:  Zabrał 15-latkowi telefon komórkowy i 3 zł

Trudna sytuacja panuje na osiedlowych ulicach i chodnikach, po Jezioranach, Biskupcu, Morągu czy Olsztynie jeżdżą auta odśnieżające chodniki ale z powodu intensywnych opadów śniegu po kilkunastu minutach ich praca staje się niezauważalna. Z prognoz służb drogowych wynika, że opady śniegu na Warmii i Mazurach mogą się utrzymywać cały dzień.