18 C
Olsztyn
czwartek, 13 czerwca, 2024
reklama

Po całonocnych opadach śniegu trudne warunki na drogach

WiadomościPo całonocnych opadach śniegu trudne warunki na drogach

W woj. warmińsko-mazurskim panują w czwartek rano trudne warunki na drogach; wszystkie trasy są przejezdne ale leży na nich błoto pośniegowe lub zajeżdżony śnieg, w okolicach Nidzicy są zawieje śnieżne.

reklama

Śnieg w woj. warmińsko-mazurskim padał przez całą noc i miejscami nadal pada. Dyżurny zarządu dróg wojewódzkich w Olsztynie poinformował, że rekordowo dużo śniegu spadło w okolicach Olecka – 58 cm, w Kętrzynie odnotowano 23 cm, Nidzicy 17 i Elblągu 14 cm.

“Na drogach wojewódzkich pracuje 67 jednostek sprzętu ale miejscami sytuacja na trasach jest trudna bo wciąż pada, a w okolicach Nidzicy są zawieje śnieżne” – powiedział dyżurny.

reklama

Na trasach krajowych w regionie pracuje 120 jednostek do odśnieżania ale mimo to na każdej z dróg zalega błoto pośniegowe. Miejscami może być ślisko.

Trudna sytuacja panuje na osiedlowych ulicach i chodnikach, po Jezioranach, Biskupcu, Morągu czy Olsztynie jeżdżą auta odśnieżające chodniki ale z powodu intensywnych opadów śniegu po kilkunastu minutach ich praca staje się niezauważalna. Z prognoz służb drogowych wynika, że opady śniegu na Warmii i Mazurach mogą się utrzymywać cały dzień.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
10% ratuszowe
4 lutego 2021 11:42

Zima zaskoczyła drogowców pierwszy raz od kilku lat! Szok! Zaraz usłyszymy, że skończył się fundusz na piasek i sól jak to było w poprzednich latach, kiedy praktycznie nie było śniegu! Drugą sprawą jest kwestia samego odśnieżania, kiedy to lemiesze pojazdów ledwo muskają śnieg na drogach, no ale później mają podwykonawcy dowód z GPS, że byli w tych miejscach. Taka sytuacja ma miejsce np. na Pieczewie, że po przejechaniu pojazu odśnieżającego nie widac żadnej różnicy. Przecież lemiesz swoje kosztuje, więc po co się trudzić.

Widly
4 lutego 2021 10:07

Nic nowego. Standard jak każdej zimy gdy spadnie śnieg!!!!!

Polecane