fbpx
-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 17 stycznia, 2022
reklama

RCB ostrzega przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami śniegu

reklama

Przed silnym wiatrem i intensywnymi opadami śniegu ostrzega w czwartek Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Najsilniej powieje nad morzem, gdzie porywy wiatru wyniosą nawet 100 km/h. W Bieszczadach ma z kolei spaść do 25 cm śniegu.

Ostrzeżenia IMGW przed silnym wiatrem wydano łącznie dla siedmiu województw.

Alert drugiego, najwyższego stopnia, obowiązuje w nadmorskich powiatach województwa pomorskiego obejmujących m.in. Trójmiasto i Słupsk. Na tym obszarze prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 40 do 55 km/h, w porywach do 100 km/h. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 19. Pod koniec jego trwania najsilniejszy wiatr spodziewany jest głównie w rejonie Mierzei Wiślanej i Żuław.

reklama

Ostrzeżenia stopnia pierwszego wydano dla pozostałego obszaru tego województwa, województw ościennych – kujawsko-pomorskiego, zachodniopomorskiego, warmińsko-mazurskiego – a także części terytorium Podlasia, Mazowsza oraz województwa łódzkiego.

Czytaj też:  Warmińsko-Mazurskie. IMiGW ostrzega przed silnymi mrozami

Na Podkarpaciu prognozowane są natomiast opady śniegu. Chodzi o powiat leski, sanocki oraz bieszczadzki – w górach pokrywa śnieżna może zwiększyć się nawet o 25 cm. Alert pierwszego stopnia będzie obowiązywał tam do piątkowego poranka.

źródło: PAP