23 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

O włos od tragedii. Rowerzystę ocaliło zderzenie osobówki z taksówką

WiadomościO włos od tragedii. Rowerzystę ocaliło zderzenie osobówki z taksówką

Kierowca rozpędzonego lexusa – z sobie tylko znanych powodów – wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Olbrzymie szczęście miał rowerzysta, który o mały włos nie został przez niego potrącony. Do tragedii doszłoby, gdyby nie taksówka, która wjechała na skrzyżowanie „na zielonym” i zderzyła się z lexusem. W wyniku zderzenie obrażenia odniosła pasażerka lexusa. Jego kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy.

reklama

W miniony piątek (22.07.2016) około godz. 21:15 w Olsztynie na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego/Obiegowej/Pstrowskiego doszło do zdarzenia drogowego, w którym uczestniczyły dwa pojazdy. Kierowca samochodu osobowego wjechał na skrzyżowanie mimo, że sygnalizator nadawał mu czerwone światło. W rozpędzonego lexusa – tuż przed przejściem dla pieszych – wjechała taksówka, która na skrzyżowanie wjechała „na zielonym”. Zderzenie tych dwóch pojazdów być może ocaliło życie rowerzyście, który w tym momencie prawidłowo przejeżdżał przez przejazd rowerowy.

W wyniku wypadku jedna osoba została ranna. Pasażerka laxusa została zabrana do szpitala. Jego kierowcy policjanci zatrzymali prawo jazdy, a sporządzone przez nich materiały trafią do sądu, który zajmie się tą sprawą.
Nagranie te pokazuje jak ważna jest zasada ograniczonego zaufania, którą powinni stosować wszyscy użytkownicy dróg.

reklama

Nawet jeśli mamy zielone światło warto – dla własnego bezpieczeństwa – rozejrzeć się dookoła. Nic nas to nie kosztuje, a może uratować nam życie.

Polecane: Przeszczep włosów metodą fue – Ty też możesz mieć gęste włosy!

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

10 KOMENTARZY

10 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Slawomir Kalwianiec
28 lipca 2016 17:44

Szczęście mieli też pasażerowie taksówki. Dobrze, że udało się namówić pasażerów do zapięcia pasów.

Rafał Rafał
27 lipca 2016 20:22

Widzalem to na zywo nawed nie hamowal

Polecane