fbpx
-3 C
Olsztyn
sobota, 2 grudnia, 2023
reklama
reklama

Pijany kierowca koparki uciekł przed policją. Ukrył się w lesie pod liśćmi

IławaPijany kierowca koparki uciekł przed policją. Ukrył się w lesie pod liśćmi

Ponad 3 promile alkoholu miał kierowca koparki, który uciekł do lasu i nakrył się liśćmi, żeby uniknąć kontroli trzeźwości – podała warmińsko-mazurska policja. Po zatrzymaniu 43-latek z gminy Susz przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.

reklama

Policję wezwał właściciel koparki, który zauważył swój pojazd na jednej z dróg w okolicach Susza w powiecie iławskim. Był zaskoczony, bo kluczyki miał przy sobie i nie zlecał w tym dniu żadnych prac. Podejrzewał, że jego pracownik, który siedział za kierownicą, może być pijany. Dlatego poprosił policjantów o sprawdzenie stanu trzeźwości 43-latka.

“Mężczyzna nie chciał się poddać badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, tylko oddalił się w nieznanym kierunku. W trakcie poszukiwań okazało się, że schował się w lesie, przykrywając się liśćmi” – poinformowała st. asp. Joanna Kwiatkowska z iławskiej policji.

reklama

Funkcjonariusze przetransportowali go na komisariat i poddali badaniu, które wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Ustalili, że w dodatku 43-latek ma sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Został osadzony w policyjnej celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut zaboru koparki, a także kierowania nią po alkoholu i wbrew sądowemu zakazowi.

Jak przekazała policja, mężczyzna przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze. Czeka go kara roku pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem jej wykonania na okres trzech lat próby. Musi zapłacić 3 tys. zł grzywny oraz 10 tys. zł na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Ukarano go również dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów. 

reklama

źródło: KPP Iława

reklama
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
reklama

2 KOMENTARZY

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
NOL wasz pan
3 grudnia 2022 11:26

NO zapijaczone i strachliwe

Polecane
Ogłoszenia