16 C
Olsztyn
niedziela, 14 kwietnia, 2024
reklama

Trzykrotny zakaz kierowania nie przeszkodził 25-latkowi, aby ponownie wsiąść za kierownicę

OlsztynTrzykrotny zakaz kierowania nie przeszkodził 25-latkowi, aby ponownie wsiąść za kierownicę

Problemów ciąg dalszy… Młody mieszkaniec Olsztyna, który ma skończone 25-lat ma na swoim koncie trzykrotny zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mimo decyzji sądu, ponownie wsiadł za kierownicę osobowego daihatsu, tym razem dalszą jazdę uniemożliwili mu policyjni wywiadowcy, którzy znali sytuację kierowcy z policyjnych odpraw. Poza zakazem kierowania, młody mężczyzna popełnił jeszcze kilka wykroczeń z których również będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem.

reklama

Pod koniec ubiegłego tygodnia, policyjni wywiadowcy zatrzymali do kontroli drogowej, kierowcę osobowego daihatsu, który kierował mimo trzykrotnego zakazu kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. 25-letni mieszkaniec Olsztyna, zgodnie z decyzją sądu do 2023 roku miał aktywny zakaz kierowania. Policyjni wywiadowcy zwrócili uwagę na podejrzane auto, ponieważ informacja o możliwości naruszenia przez 25-latka sądowego zakazu była przekazywana na policyjnych odprawach.

25-letni mężczyzna już wkrótce będzie musiał wytłumaczyć się ze swojego zachowania przed sądem. Trudno mu będzie znaleźć wymówkę na to, że mimo trzykrotnego zakazu kierowania postanowił wsiąść za kierownice po raz czwarty. 25-latek, odpowie również za kierowanie samochodem bez ważnego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej oraz bez ważnych badań technicznych pojazdu.

reklama

Policjanci przypominają, że bezwzględnie należy stosować się do decyzji sądu, w tym przypadku do zakazu kierowania pojazdami. Złamanie tego zakazu jest równoznaczne z popełnieniem przestępstwa z art. 244 kodeksu karnego za które grozi kara od 3 m-cy do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia