-0 C
Olsztyn
poniedziałek, 30 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Kortowiada po raz trzeci zdobyła nagrodę za najlepsze juwenalia w Polsce!

OlsztynKortowiada po raz trzeci zdobyła nagrodę za najlepsze juwenalia w Polsce!

Kortowiada po raz trzeci zdobyła nagrodę w plebiscycie Pro Juvenes: to najlepsze juwenalia w Polsce! Statuetki zdobyli też Maciej Piórek – student artysta i „Dni świadomości żywieniowej”.

reklama

Pro Juvenes to plebiscyt organizowany przez Parlament Studentów Rzeczypospolitej Polskiej od 2013 roku. Jego celem jest promocja aktywnych studentów i ich działalności, wspieranie potencjału i integracja środowiska studenckiego z całego kraju.

W bieżącym roku można było startować w dwunastu kategoriach: projekt naukowy, studenckie inicjatywy prozdrowotne, studia na lepsze, kultura studencka, juwenalia, koła naukowe, media studenckie, inicjatywa społeczna, student naukowiec, student artysta, student sportowiec, student zaangażowany społecznie.

Kortowiada po raz trzeci zdobyła nagrodę za najlepsze juwenalia w Polsce! Kortowiada Olsztyn, Wiadomości
reklama

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie w tym roku otrzymał aż trzy nominacje w kategoriach „studenckie inicjatywy prozdrowotne” – za projekt Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej „Dni świadomości żywieniowej”, „student artysta” – nominowany został Maciej Piórek, laureat wielu konkursów fotograficznych, w tym międzynarodowego Discover Europe 2022, oraz „juwenalia” – tu królowała niezapomniana Kortowiada.

Głosowanie trwało do 6 listopada.

Znamy kolejnego artystę Kortowiady 2023: Igo wystąpi na Scenie Głównej

Kortowiada 2022 najlepszymi juwenaliami w Polsce

reklama

Nagrodę w kategorii „juwenalia” zdobyła Kortowiada. To już trzecie zwycięstwo olsztyńskiej imprezy.

W tym roku hasłem przewodnim było „Green Camp” – postawiono na promowanie zachowań ekologicznych, pokazanie potencjału zielonego miasteczka akademickiego i potrzebę ochrony przyrody. Na kortowskiej scenie wystąpiło piętnastu artystów, między innymi Kayah, O.S.T.R., Kwiat Jabłoni, Sokół czy Zalewski. Studenci zorganizowali także mnóstwo wydarzeń towarzyszących, kulturalnych, sportowych, rywalizacji międzywydziałowych, a nawet szybkie randki.

– To już trzecia taka nagroda za najlepsze juwenalia w Polsce, jaką udało się zdobyć. Jest mi niezmiernie miło, że po raz kolejny, po 5-letniej przerwie, nasza praca została doceniona. Dziękujemy wszystkim, którzy oddali za nas głos! – powiedziała przewodnicząca Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego Aleksandra Siwiecka.

Aleksandra Siwiecka przyznała, że powrót po pandemii nie był łatwy, wymagał zmiany formuły, co zwiększyło koszty i w konsekwencji ceny biletów, jednak uczestnicy nie zawiedli.

Kortowiada 2023 – pora zacząć odliczanie do 62. edycji olsztyńskich juwenaliów!
Kortowiada po raz trzeci zdobyła nagrodę za najlepsze juwenalia w Polsce! Kortowiada Olsztyn, Wiadomości

– To właśnie dzięki nim juwenalia olsztyńskie nadal są największą imprezą muzyczną w stolicy Warmii i Mazur oraz najlepszym wydarzeniem studenckim w Polsce. Chciałabym w imieniu wszystkich organizatorów podziękować sponsorom i partnerom Kortowiady 2022 za ogromne wsparcie, bo bez nich nie udałoby się zorganizować jej na tak wysokim poziomie. Ta statuetka daje nam jeszcze więcej energii do tworzenia kolejnej, 62. już, edycji Kortowiady – mówiła Aleksandra Siwiecka, obiecując szybkie oficjalne ogłoszenie terminu i tematyki przyszłorocznej imprezy.

Maciej Piórek zdobył nagrodę „studenta artysty”

W konkursie Pro Juvenes w kategorii „student artysta” nominowany był Maciej Piórek. To laureat wielu konkursów fotograficznych, w tym międzynarodowego Discover Europe 2022. Zdolny student Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego pokonał rywali i zdobył nagrodę w tej kategorii.

Nagroda w kategorii „studenckie inicjatywy prozdrowotne”

W kategorii „studenckie inicjatywy prozdrowotne” nominowany był projekt Koła Naukowego Żywienia i Profilaktyki Żywieniowej „Dni świadomości żywieniowej”. On również został w tym roku wyróżniony statuetką.

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne

OKI wystąpi na Scenie Głównej podczas Kortowiady 2023