fbpx
reklama

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

poniedziałek, 25 stycznia, 2021

Poinformuj nas: alarm@tko.pl

reklama

Studentka UWM nakręciła film i zdobyła nagrodę

Wiadomości Studentka UWM nakręciła film i zdobyła nagrodę

Znamy wyniki konkursu dla studentów na etiudę filmową „Jak to jest być studentem online?”. Zwyciężczynią została Aleksandra Piotrowska, studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej UWM.

Już po raz piąty Instytut Nauk Pedagogicznych Wydziału Nauk Społecznych przy współpracy Oddziału Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego w Olsztynie zorganizował konferencję naukową z cyklu „Dziecko – cyfrowy tubylec w szkole. Problemy i wyzwania” (11.12.). W tym roku tematem spotkania była cyfrowość w kontekstach akademickich. Jednym z punktów konferencji było rozstrzygnięcie konkursu dla studentów na etiudę filmową „Jak to jest być studentem online?”

Studenci mogli przesyłać nagrania prezentujące ich „codzienność online” do 30 listopada . Mogli poruszać takie zagadnienia jak kształcenie akademickie w trybie online, kontakty społeczne i komunikacja studentów w świecie cyfrowym, kultura studencka online czy media i technologie cyfrowe w życiu codziennym studenta.

– Ocena prac objęła wartość artystyczną, czyli oryginalność, indywidualność podejścia, estetykę i formę przedstawienia, ale również wartość merytoryczną, czyli zgodność z tematyką konkursu – wyjaśnia dr Wiktor Sawczuk, adiunkt w Katedrze Pedagogiki Resocjalizacyjnej, przewodniczący kapituły konkursu.

Zwyciężczynią została Aleksandra Piotrowska, studentka I roku studiów II stopnia dziennikarstwa i komunikacji społecznej Wydzialu Humanistycznego.

– Informacje na temat konkursu przekazała mi moja opiekun roku dr Magdalena Golińska-Konecko. Bardzo mnie motywowała do zrealizowania tego filmu, za co jej bardzo dziękuję – mówi Aleksandra.

Aleksandra Piotrowska łączy pracę zawodową ze studiowaniem i to właśnie pokazała w swoim filmie.

– Dla chcącego nic trudnego, jak to sie mówi, ale jest to ciężkie zadanie. W tym momencie, kiedy jesteśmy w trybie nauki zdalnej, jest ono trochę ułatwione. Widać to w moim filmie. Na przykład jadąc do pracy mogę słuchać wykładów. Mogę też łączyć wykłady z wieloma innymi codziennymi czynnościami w domu, więc jest to duże ułatwienie – wyjaśnia Aleksandra.

Studia online mają też jednak swoje minusy. Jednym z nich jest przede wszystkim brak kontaktu na żywo z koleżankami, kolegami i wykładowcami.

– Moi drodzy, kochani studenci, wiem, że za sobą tęsknicie i życzę nam, żebyśmy jak najszybciej wrócili na uczelnię, żebyśmy mogli zobaczyć nasze koleżanki, kolegów, wykładowców, bo po prostu bardzo za nimi tęsknimy – podsumowuje Aleksandra.

2. miejsce w konkursie ex aequo zajęli Alicja Maciejewska, studentka II roku biologii (Wydział Biologii i Biotechnologii)i oraz Adam Żejmo, student III roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej (Wydział Humanistyczny). Wyróżniona została także Paulina Kajdanowicz, studentka I roku studiów II stopnia pedagogiki (Wydział Nauk Społecznych).

Fundatorami i sponsorami nagród były: Olsztyński oddział Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego oraz Media Markt Olsztyn, który od kilku lat wspiera konkurs.

Etiudy filmowe studentów będzie można obejrzeć na stronie Olsztyńskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego.

Źródło: UWM

Przeczytaj także:

Jak oceniasz?
Subskrybuj
Powiadom o
guest


Każdy obywatel RP ma prawo do wyrażania swojej opinii w granicach określonych przez prawo – niedopuszczalne więc jest znieważanie, pomawianie, nawoływanie do popełnienia przestępstwa czy ogólnie rzecz określając „hejtowanie”. Publikując opinię wyrażasz zgodę na  regulamin serwisu. Redakcja TKO nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Administratorem Twoich danych osobowych jest WAMA Media Group sp. z o.o. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.


0 Komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Warte uwagi

Warte uwagi

Przeczytaj także:

0
Jaka jest twoja opinia na ten temat? x
()
x