fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Na ulice stolicy Warmii i Mazur wyjechał elektryczny przegubowiec Solaris Urbino

OlsztynNa ulice stolicy Warmii i Mazur wyjechał elektryczny przegubowiec Solaris Urbino
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Pasażerowie komunikacji miejskiej w Olsztynie będą mieć okazję podróżować całkowicie nowym autobusem. Na ulice stolicy Warmii i Mazur wyjechał elektryczny przegubowiec Solaris Urbino.

reklama

Testowe pojazdy od czasu do czasu pojawiają się na olsztyńskich trasach. Autobus oznakowany charakterystycznymi, zielonymi tablicami rejestracyjnymi pozostanie w naszym mieście przez dwa tygodnie.

Elektryczny Solaris ma centralny silnik oraz w pełni elektryczne ogrzewanie. Dostęp na pokład ułatwiają cztery wejścia w układzie 2+2+2+2. Przy drugich drzwiach jest rampa, która ułatwia wjazd pasażerom podróżującym na wózkach inwalidzkich lub z wózkami dziecięcymi.

reklama

– Energia potrzebna do napędzania pojazdu magazynowana jest w bateriach IMPACT o pojemności 240 kWh – mówi Cezary Stankiewicz z Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Olsztynie. – Pozwalają one na przejechanie około 200 km w warunkach miejskiego ruchu. Autobus będzie testowany wraz z dedykowaną do niego ładowarką o mocy 40 kW. Czas pełnego ładowania to około sześciu godzin.

Elektryczny Solaris w Olsztynie

Olsztyńskie MPK ma do dyspozycji ponad 150 autobusów oraz 27 tramwajów.

reklama

źródło: UM Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama