21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Metamorfoza w Olsztynie przy ul. Głowackiego. Wiemy co tu powstanie

OlsztynMetamorfoza w Olsztynie przy ul. Głowackiego. Wiemy co tu powstanie

INPRO S.A. przygotowuje koncepcję zabudowy i rewitalizację okolicznego terenu. Metamorfoza będzie miała miejsce w Olsztynie przy ulicy Głowackiego. W ramach projektu planowana jest budowa nowoczesnego osiedla, a także terenów zielonych, wypełnionych roślinnością z bogatą infrastrukturą, dostępnych dla całej lokalnej społeczności.

reklama

W Olsztynie przy ulicy Głowackiego aktualnie trwają prace rozbiórkowe, mające na celu likwidację znajdującego się na tym terenie nieczynnego już najstarszego basenu w mieście. Trójmiejski deweloper INPRO S.A. przygotowuje teren pod inwestycję. Firma jest obecnie w trakcie opracowywania koncepcji zabudowy nowego miejsca. W ramach projektu planowana jest budowa nowoczesnego osiedla, a także pełna rewitalizacja terenów zielonych, mająca na celu utworzenie parku dostępnego dla całej lokalnej społeczności.

„W INPRO od 35 lat tworzymy przyjazne dla mieszkańców przestrzenie. Nasze działanie będzie służyło zmianie tego miejsca na lepsze, tj. bardziej uporządkowane i odpowiadające bieżącym potrzebom. Postanowiliśmy wpisać tę przestrzeń w lokalny krajobraz. Oprócz osiedla mieszkaniowego planujemy także rewitalizację pobliskich terenów zielonych mającą na celu utworzenie parku z ciekawą infrastrukturą. Mamy nadzieję, że cały kompleks odmieni tę przestrzeń, nadając jej nową formę. Patrząc na planowaną ogromną przemianę tego miejsca, zadecydowaliśmy, że projekt będzie nosił wyjątkową nazwę, zwiastującą nadchodzące zmiany: Metamorfoza” – mówi Robert Maraszek, Wiceprezes Zarządu INPRO S.A.

reklama


W ramach inwestycji zaplanowano utworzenie 3 budynków mieszkalnych o podwyższonym standardzie. W obiektach powstaną lokale liczące od 1 do 5 pokoi o zróżnicowanych metrażach od 28 do nawet 110 m2. Kompleks zapewni mieszkańcom stały kontakt z naturą. Mieszkania na parterze będą posiadały ogródki. Dodatkowo dachy budynków pokryte będą roślinnością, wpływającą nie tylko na atrakcyjność wizualną inwestycji, ale przede wszystkim dbającą o dobrą jakość powietrza.


Osiedle zostanie wyposażone w wiele udogodnień zapewniających mieszkańcom wygodę życia codziennego. W budynkach powstaną podziemne hale garażowe z miejscami postojowymi. W obiektach przewidziano także przestrzeń na boxy do przechowywania rzeczy, rowerownie oraz wózkarnie.
Nie zabraknie także rozwiązań technologicznych gwarantujących bezpieczeństwo. Każde mieszkanie będzie wyposażone w instalację pozwalającą na montaż wideodomofonu. Teren kompleksu zostanie objęty systemem monitoringu CCTV, a przy wjeździe do hal garażowych będą znajdowały się czytniki tablic rejestracyjnych, pozwalające na automatyczne otwieranie bram.

Metamorfoza w Olsztynie przy ul. Głowackiego. Wiemy co tu powstanie nieruchomości Olsztyn, Wiadomości


Cały projekt będzie wykonany ze szczególną dbałością o fragmenty rekreacyjne osiedla, zapewniające przyszłym mieszkańcom możliwość aktywności i wypoczynku. W obrębie osiedla planowane jest utworzenie trzech kameralnych placów zabaw, zarówno dla tych młodszych, jak i nieco starszych dzieci.
Ponadto na osiedlu przewidziano powstanie lokali usługowych o zróżnicowanej powierzchni od 40 do 100 m2, a także uwzględniono miejsce dedykowane pod utworzenie paczkomatu czy bankomatu.

reklama

Co ważne, w skład koncepcji całego projektu poza samym osiedlem mieszkalnym wchodzi również zaprojektowanie terenu ogólnodostępnego parku, obejmującego nie tylko strefy zielone, ale także m.in.: przyrządy służące do zabawy w ramach placu zabaw, infrastrukturę komunikacyjną wraz z oświetleniem oraz elementy małej architektury.
Zakończenie trwających aktualnie prac rozbiórkowych zaplanowane jest na koniec stycznia 2023 roku. Data rozpoczęcia budowy inwestycji wstępnie ustalona jest na lata 2024-2025.

Firma INPRO powstała w 1987 roku. Jest jedną z najbardziej uznanych i liczących się firm deweloperskich działających na rynku trójmiejskim. W swojej ofercie ma apartamenty i mieszkania w segmencie popularnym, o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. INPRO kładzie nacisk przede wszystkim na doskonałe lokalizacje swoich inwestycji oraz wysoką jakość wykonania, dzięki czemu od wielu lat zajmuje wysokie miejsce w pierwszej piątce firm deweloperskich na rynku trójmiejskim. Grupa INPRO posiada wykwalifikowaną kadrę budowlaną. Firma szczególną uwagę przykłada do stosowania nowoczesnych technologii oraz nowatorskich rozwiązań technicznych i organizacyjnych. INPRO jest również w czołówce pod względem liczby sprzedanych lokali dzięki odpowiedniemu dopasowaniu oferty do wymagań klientów.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
haha
17 listopada 2022 12:41

budowa nowoczesnego osiedla – czyli p..@..lną kolejnego klocka

Tajne imię
18 listopada 2022 21:27

Czemu nie może być placu zabaw jakiego parku z terenem zielonym jakiegoś centrum rozrywki? zakładu pracy? Jakiejś kultury czegoś normalnego ? Tylko znowu jakieś pierdoły bloki mieszkalne?!

Polecane