17 C
Olsztyn
poniedziałek, 20 Maj, 2019
reklama

Powstaje koncepcja rewitalizacji Parku Kusocińskiego

Strona główna Wiadomości Powstaje koncepcja rewitalizacji Parku Kusocińskiego
reklama

Rozpoczęły się przygotowania do odnowienia kolejnego olsztyńskiego parku. Na początek poznamy oczekiwania mieszkańców.

Przetarg na przygotowanie koncepcji rewitalizacji zielonego terenu wygrała Pracownia 44STO z Gliwic. Jednym z najważniejszych zadań są konsultacje społeczne, które wskażą zakres przyszłej inwestycji.

reklama

Mieszkańcy już mogą zapoznać się ze wstępnymi propozycjami, które stanową bazę do dyskusji nad przyszłością parku. Wśród najważniejszych założeń są: wydzielenie stref funkcjonalnych dla różnych grup użytkowników, zachowanie kompozycji parku opartej na dwóch równoległych alejach, stworzenie stref wejściowych oraz strefy centralnej.

– Stawiamy na uporządkowanie i remont tego miejsca, zamiast radykalnych zmian – przyznają przedstawiciele pracowni. – Naszym pomysłem jest też wprowadzenie nowych atrakcji sportowych i zabawowych w sposób nie zakłócający funkcji wypoczynkowej i przyrodniczej parku.

Konsultacje potrwają do 24 listopada. Poza gromadzeniem opinii w formie elektronicznej (wkrótce pojawi się także specjalna ankieta on-line) odbędą się warsztaty poświęcone tej tematyce. Spotkanie zaplanowano na 20 listopada (wtorek) na godz. 17:00 w XI Liceum Ogólnokształcącym przy ul Kołobrzeskiej 9.

Szczegółowy opis oraz graficzne propozycje wstępnych koncepcji są dostępne na Platformie Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta. Ostateczna koncepcja ma powstać do połowy grudnia.

reklama
ŹródłoUM Olsztyn
reklama
reklama

zobacz również

RABATOL.PL

rekalma