-0 C
Olsztyn
niedziela, 29 stycznia, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mamy nagranie z ITS jak 65-latek fordem wjeżdża w tramwaj koło KFC

OlsztynMamy nagranie z ITS jak 65-latek fordem wjeżdża w tramwaj koło KFC

Przez ponad godzinę całkowicie wstrzymany był ruch tramwajowy w rejonie stacji paliw przy ul. Sikorskiego w Olsztynie. Utrudnienia to efekt kolizji drogowej, do której doprowadził 65-letni kierujący osobowym fordem – mężczyzna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony tramwajowi. Na szczęście, mimo poważnych uszkodzeń pojazdów nikt z uczestników zdarzenia nie odniósł żadnych obrażeń. Policjanci zdecydowali o zatrzymaniu sprawcy kolizji uprawnień do kierowania pojazdami.

reklama

W środę (26.10.2022 r.) po godzinie 18:00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem samochodu osobowego i tramwaju. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na torowisku w rejonie stacji paliw przy ulicy Sikorskiego. Na miejsce skierowano policjantów z olsztyńskiej drogówki.

Martwy mężczyzna wisiał na drzewie 15 metrów nad ziemią

Funkcjonariusze ustalili, że sprawcą tego zdarzenia był 65-letni kierujący osobowym fordem, który wyjeżdżając z drogi podporządkowanej ze stacji paliw, nie zachował szczególnej ostrożności i w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu nadjeżdżającemu z prawej strony tramwajowi doprowadził do zderzenia. W chwili zdarzenia tramwajem podróżowało około 30 pasażerów – żaden z uczestników kolizji drogowej nie odniósł obrażeń. Zarówno kierujący osobowym fordem, jak i 51-letnia motornicza byli trzeźwi.

reklama

Na miejscu zdarzenia, poza patrolem Policji został zadysponowany nadzór ruchu oraz pracownicy techniczni Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Olsztynie w celu usunięcia usterki tramwaju, po to, aby pojazd mógł bezpiecznie zjechać do zajezdni. Do usunięcia uszkodzonego auta osobowego wezwano holownik. Utrudnienia w ruchu tramwajów trwały przez ponad godzinę.

19-latek miał dwa promile. Na ul. Poprzecznej doprowadził do kolizji o godzinie 7:00 rano

*nagranie ITS

reklama

Policjanci pracujący na miejscu kolizji drogowej zdecydowali o zatrzymaniu letniemu kierowcy prawa jazdy oraz dowodu rejestracyjnego od uszkodzonego pojazdu. Sporządzona ze zdarzenia drogowego dokumentacja, razem z wnioskiem o ukaranie zostanie przesłana do sądu, który zdecyduje o dalszych konsekwencjach spowodowania poważnej kolizji drogowej.

źródło: KMP Olsztyn

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
HAHAHA
28 października 2022 08:25

No i przez takich gamoni zamkną ten wyjazd.

hs
28 października 2022 08:24

Ja czeka na nagranie ITS jak nawaleni strażacy uciekają z miejsca kolizji.

Popularne

W okresie świątecznym na drogach zginęło osiem osób