18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Jarosław Kaczyński: przydałaby nam się broń nuklearna

KrajJarosław Kaczyński: przydałaby nam się broń nuklearna

Podczas spotkania z wyborcami w Myszkowie (Śląskie), prezes PiS Jarosław Kaczyński odniósł się do pytań o tarczę antyrakietową budowaną nad Polską oraz o różnice między doktrynami wojskowymi PiS i PO. Kaczyński podkreślił, że chcą mieć silną armię we wszystkich aspektach, z wyjątkiem posiadania broni nuklearnej, która obecnie jest niemożliwa, ale która przydałaby się w razie potrzeby.

reklama

Prezes PiS przypomniał, że nad Polską budowana jest baza rakiet, która będzie miała za zadanie zwalczać pociski międzykontynentalne. Budowana jest także tarcza antyrakietowa oparta o wyrzutnie pocisków Patriot oraz tarcza przeznaczona do pocisków mniejszego zasięgu, oparta o rakiety angielskiej. Kaczyński podkreślił, że powstanie także trzecia tarcza oparta o ręczne rakiety Pioruny.

Kaczyński wyrażał nadzieję, że po zakończeniu budowy bazy rakiet i trzech tarcz, wraz z dodatkowymi amerykańskimi rakietami, Polska będzie poważnie zabezpieczona. W kwestii posiadania broni nuklearnej, Kaczyński podkreślił, że ich doktryna zakłada silną armię we wszystkich aspektach, ale nie planują posiadania broni nuklearnej.

reklama

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

7 KOMENTARZY

7 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
babcia
24 października 2022 14:27

Dużo mniejsze państwa od Polski mają broń nuklearną, więc dlaczego Polska nie mogłaby mieć?

Paul Mark
2 listopada 2022 20:14

Wiele PO wskich głupoli się tu produkuje z amnezją zarówno historyczną jak też obecną. Posiadanie broni odstraszającej onucową bandycką federację to gwarancja bezpieczeństwa i suwerenności. PO wskim i SLD owskim kolaborantom milery ohujskie i tym podobni niepodległa Polska zawsze zawadzała .

Polecane