18 C
Olsztyn
piątek, 14 czerwca, 2024
reklama

Z Warmii do Kraju Kwitnącej Wiśni

OlsztynZ Warmii do Kraju Kwitnącej Wiśni

Kilka tygodni temu 16 harcerzy i harcerek z Warmińskiej Reprezentacji powróciło z Japonii, gdzie wzięli udział w 23. Światowym Jamboree Skautowym. Tam przez ponad 3 tygodnie zwiedzali i poznawali Japonię oraz jej kulturę, integrując się z ponad 33 tys. skautów z całego świata. 

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”50″ gal_title=”skauci Jamboree”]

Sam wyjazd na Jamboree był dla nich nagrodą i ukoronowaniem pracy na rzecz środowiska lokalnego. Projekt „Azymut Różność Równość” miał na celu edukację dzieci i młodzieży z Olsztyna w zakresie tolerancji i akceptacji odrębnych kultur. – Jamboree (…) jest zlotem, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie, podczas którego masz szansę poznać wiele osób, które wprowadzą cię w najdziwniejsze kultury świata – tak o wyprawie mówi Justyna Sankowska, jedna z uczestniczek wyjazdu.

reklama

Harcerze z Warmii uczestniczyli w programie Home Hospitality, dzięki któremu mogli zamieszkać z rodowitymi Japończykami i poznać ich życie. – To była jedna z największych przygód naszego wyjazdu do Japonii – twierdzi Jakub Damulewicz, jeden z uczestników. Nie brakowało też innych atrakcji: – Byliśmy już w drodze do Kawagoe, gdzie zwiedziliśmy m.in. pałac żony shoguna, pałacową świątynię, muzeum samurajów. (…) Po lunchu wróciliśmy do Tokio, aby udać się do Akihabary, stolicy gier, elektroniki i anime. Chłonęliśmy kolorowe reklamy, ubolewając, że wszystkie znajdujące się tam dobra są w japońskiej wersji językowej – wspomina.

Światowe skautowe Jamboree w Japonii to nie tylko wyjątkowe doświadczenie dla jego uczestników, lecz także możliwość poznania egzotycznych kultur, japońskiej tradycji oraz lekcja tolerancji i akceptacji odrębności. – Każdy z nas, harcerzy, wrócił do domu z nowym zapasem pomysłów i wizji na swoje życie oraz pracę na rzecz dzieci i młodzieży na Warmii. Już nie możemy się doczekać kolejnych imprez harcerskich i organizowanego w 2019 Jamoree w USA. Mamy nadzieję, że za 8 lat zlot Scottów odbędzie się w Polsce – podkreśla pwd. Agnieszka Hincmann, członkini Warmińskiej Reprezentacji Harcerzy.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane