0
-7 C
Olsztyn
wtorek, 10 lutego, 2026
reklama

Nowe serwisy na TKO: Sport | Nekrologi

Z Warmii do Kraju Kwitnącej Wiśni

OlsztynZ Warmii do Kraju Kwitnącej Wiśni

Kilka tygodni temu 16 harcerzy i harcerek z Warmińskiej Reprezentacji powróciło z Japonii, gdzie wzięli udział w 23. Światowym Jamboree Skautowym. Tam przez ponad 3 tygodnie zwiedzali i poznawali Japonię oraz jej kulturę, integrując się z ponad 33 tys. skautów z całego świata. 

reklama

[Best_Wordpress_Gallery id=”50″ gal_title=”skauci Jamboree”]

Sam wyjazd na Jamboree był dla nich nagrodą i ukoronowaniem pracy na rzecz środowiska lokalnego. Projekt „Azymut Różność Równość” miał na celu edukację dzieci i młodzieży z Olsztyna w zakresie tolerancji i akceptacji odrębnych kultur. – Jamboree (…) jest zlotem, podczas którego każdy znajdzie coś dla siebie, podczas którego masz szansę poznać wiele osób, które wprowadzą cię w najdziwniejsze kultury świata – tak o wyprawie mówi Justyna Sankowska, jedna z uczestniczek wyjazdu.

reklama

Harcerze z Warmii uczestniczyli w programie Home Hospitality, dzięki któremu mogli zamieszkać z rodowitymi Japończykami i poznać ich życie. – To była jedna z największych przygód naszego wyjazdu do Japonii – twierdzi Jakub Damulewicz, jeden z uczestników. Nie brakowało też innych atrakcji: – Byliśmy już w drodze do Kawagoe, gdzie zwiedziliśmy m.in. pałac żony shoguna, pałacową świątynię, muzeum samurajów. (…) Po lunchu wróciliśmy do Tokio, aby udać się do Akihabary, stolicy gier, elektroniki i anime. Chłonęliśmy kolorowe reklamy, ubolewając, że wszystkie znajdujące się tam dobra są w japońskiej wersji językowej – wspomina.

Światowe skautowe Jamboree w Japonii to nie tylko wyjątkowe doświadczenie dla jego uczestników, lecz także możliwość poznania egzotycznych kultur, japońskiej tradycji oraz lekcja tolerancji i akceptacji odrębności. – Każdy z nas, harcerzy, wrócił do domu z nowym zapasem pomysłów i wizji na swoje życie oraz pracę na rzecz dzieci i młodzieży na Warmii. Już nie możemy się doczekać kolejnych imprez harcerskich i organizowanego w 2019 Jamoree w USA. Mamy nadzieję, że za 8 lat zlot Scottów odbędzie się w Polsce – podkreśla pwd. Agnieszka Hincmann, członkini Warmińskiej Reprezentacji Harcerzy.

Przeczytaj także

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze

Wielkanoc w górach

Coraz więcej osób wybiera spędzenie Wielkanocy w górach bo pozwala to przeżyć święta bez pośpiechu, w pięknych okolicznościach przyrody i z pełną oprawą kulinarną oraz tradycyjną.

Czy ten sam fotelik można używać przy drugim dziecku?

Jakie czynniki decydują o przydatności starego fotelika do dalszej jazdy?

Pogoda w Olsztynie na 14 dni przyniesie siarczyste mrozy i temperaturę spadającą do minus 19 stopni

Mieszkańców stolicy Warmii czeka wyjątkowo mroźny początek lutego z temperaturami znacznie poniżej zera. Sprawdź kiedy nastąpi kulminacja mrozów oraz kiedy spodziewać się opadów śniegu i gołoledzi na drogach.

Aktywny wypoczynek dla mieszkańców Olsztyna, Warmii oraz Mazur – przewodnik po parkach narodowych i rezerwatach przyrody

MIejsca, które inspirują do aktywności na świeżym powietrzu oraz dają pomysły na weekendowe wycieczki.

Kursy maturalne w Olsztynie – realne wsparcie dla uczniów przed egzaminem dojrzałości

Kursy maturalne stanowią uzupełnienie nauki szkolnej i realne wsparcie w przygotowaniach do egzaminu.

Jesz, ile chcesz za 35 zł w San Giovanni w Olsztynie

Wielka promocja w San Giovanni: jesz, ile dasz radę za 35 zł z okazji Światowego Dnia Pizzy.

Co sprawdzić, zanim kupisz działkę budowlaną?

Zakup działki budowlanej to jedna z najważniejszych decyzji inwestycyjnych w życiu. Atrakcyjna cena czy ładna okolica nie zawsze idą w parze z możliwością bezproblemowej budowy domu.

Maksymalizacja inwestycji w fotowoltaikę: jak przestać tracić pieniądze na sieci

Jedynym sposobem, aby zatrzymać ten finansowy przeciek, jest przestać eksportować cenną energię i zacząć ją przechowywać.

Jakie zalety mają opakowania termoformowane?

Formowanie materiału pod wpływem ciepła, pozwala na tworzenie opakowań o różnych kształtach, rozmiarach i funkcjonalnościach
reklama
reklama