17 C
Olsztyn
czwartek, 18 lipca, 2024
reklama

Kindżały w pobliżu Kaliningradu zwiększają zagrożenia w naszym regionie? Szef MON zabrał głos w tej sprawie

WiadomościKindżały w pobliżu Kaliningradu zwiększają zagrożenia w naszym regionie? Szef MON zabrał...

Rosyjskie rakiety Kindżał, rozmieszczone w pobliżu Kaliningradu, nie zmieniają sytuacji bezpieczeństwa w regionie i nie zwiększają zagrożenia – powiedział w czwartek minister obrony Litwy Arvydas Anushauskas. Zaznaczył, że Rosja zawsze stanowi zagrożenie dla swoich sąsiadów.

reklama

Wcześniej w czwartek MON w Moskwie poinformowało, że Rosja rozmieściła w Obwodzie Kaliningradzkim swoje trzy najnowocześniejsze rakiety – pociski hipersoniczne Kindżał, a zostały one tam dostarczone przez myśliwce MiG-31, które według rosyjskiego resortu obrony mają być tam w stałej gotowości bojowej.

“Myślę, że nie powinniśmy się zbytnio przejmować lokalizacją takich czy innych ich pocisków. Zwłaszcza, że arsenały znajdujące się w Kaliningradzie były intensywnie wykorzystywane w wojnie z Ukrainą. Dużo stamtąd zabrali. Te pociski nie zmieniają w jakikolwiek sposób sytuacji” – ocenił Anushauskas.

reklama

Według ministra obecnie potencjał militarny Kaliningradu znacznie się zmniejszył. “W różnych jednostkach następuje znaczna redukcja zarówno personelu, jak i uzbrojenia” – powiedział szef MON Litwy.

“Nominalne zagrożenie, jakie Rosja stwarza swoim sąsiadom, zawsze istniało, ale poziom tego zagrożenia nie wzrósł z tego powodu” – dodał szef litewskiego resortu obrony. 

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane