fbpx
5 C
Olsztyn
piątek, 7 października, 2022
reklama

Pirat drogowy na S7, pełne grozy nagranie zdarzenia. „Gońcie go, błagam!”

OlsztynPirat drogowy na S7, pełne grozy nagranie zdarzenia. "Gońcie go, błagam!"
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja wyjaśnia okoliczności groźnie wyglądającego zdarzenia na trasie S7 koło Olsztynka, gdzie seat z trzyosobową rodziną uderzył w barierki. Właściciel rozbitego auta relacjonuje, że wpadł w poślizg, bo kierowca volkswagena zajechał mu złośliwie drogę i przyhamował.

reklama

Dramatyczna relacja z tego zdarzenia – zamieszczona przez kierowcę seata w mediach społecznościowych – wywołała w ostatnich dniach poruszenie wśród internautów.

reklama

„Samochód marki volkswagen (…) zajechał mi złośliwie drogę i wcisnął hamulec, w wyniku czego musiałem hamować przy prędkości ponad 100 km/h i wpadając w poślizg miałem bardzo groźny wypadek” – napisał pan Sergiusz.

Seat zjechał na pobocze i uderzył w barierki ochronne po prawej stronie drogi. Auto zostało mocno uszkodzone, na szczęście nikomu z pasażerów nic poważnego się nie stało. Razem z kierowcą jechała jego żona i 4-letni synek. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę na drodze S7 między Ostródą a Olsztynkiem w woj. warmińsko-mazurskim. Policja uznała je za kolizję.

reklama

Z relacji świadków wynika, że osoba kierująca volkswagenem odjechała z miejsca zdarzenia przed przyjazdem służb.

„Ludzie, którzy zatrzymywali się, żeby nam pomóc mówią, że ten kto kierował tym autem wcześniej wyprzedzał innych na trzeciego, zajeżdżał innym drogę i jechał na tzw. zderzaku” – napisał pan Sergiusz na portalu społecznościowym.

W wyniku nagłego wtargnięcia zwierzyny leśnej straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo

Jak zaznaczył, nie miał wideorejestratora. Dlatego zwrócił się do internautów o pomoc w namierzeniu kierowcy volkswagena lub o przekazanie informacji bezpośrednio policji. Do tego apelu dołączyło się wielu innych internautów. W efekcie zgłosił się świadek, który nagrał całe zdarzenie na samochodową kamerkę.

Pirat drogowy na S7, pełne grozy nagranie zdarzenia. "Gońcie go, błagam!"

Olsztyńska policja poinformowała w czwartek, że prowadzi czynności wyjaśniające, które mają na celu ustalenie dokładnych okoliczności i przyczyn zdarzenia na drodze S7 oraz dotarcie do wszystkich uczestników i świadków.

„Policjanci rozpytali świadków, zabezpieczyli nagranie z wideorejestratora od innego uczestnika ruchu drogowego oraz ustalili numer rejestracyjny osobowego volkswagena, który mógł przyczynić się do zdarzenia drogowego. Z systemów informatycznych wynika, że właścicielem auta jest firma leasingowa, do której zwrócono się o wskazanie użytkownika pojazdu” – przekazał mł. asp. Andrzej Jurkun z policji w Olsztynie.

Jak podkreślił, nie ma i nie będzie przyzwolenia na agresję drogową. „Jeżeli okaże się, że do zdarzenia doszło w wyniku agresywnego zachowania kierującego osobowym volkswagenem będzie on musiał liczyć z surowymi konsekwencjami” – zaznaczył policjant.

Łódzki adwokat od "trumien na kółkach" oskarżony po wypadku, w którym zginęły dwie kobiety

Jurkun przypomniał, że w przypadku skierowania sprawy do sądu, za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, grozi grzywna w wysokości do 30 tys. zł. Sąd może również podjąć decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy.

Pan Sergiusz (prosił o niepodawanie nazwiska) powiedział, że podtrzymuje zdanie o złośliwym zachowaniu kierowcy volkswagena i uważa, że to nie był przypadek.

„W mojej ocenie, doszło do bandytyzmu na drodze, zobaczymy jak to oceni policja. Mam nadzieję, że podobnie i ta sprawa trafi do prokuratury, bo to nie jest jakiś głupi wybryk i cała moja rodzina mogła zginąć na miejscu” – mówił.

Powiedział też, że namawia wszystkich, którzy znajdą się w podobnej sytuacji, żeby nie zastanawiali się, czy to upubliczniać w internecie i szukać pomocy. „Odzew jest dla mnie zaskakująco potężny, za co bardzo wszystkim dziękuję” – stwierdził.

AKTUALIZACJA

O godzinie 13:30 serwis goniec.pl podał informacje, że „policja poinformowała, że udało się ustalić tożsamość kobiety kierującej VW”. Skontaktowaliśmy się z KMP Olsztyn w tej sprawie. Rzecznik policji zaprzecza. Wciąż trwają czynności w tej sprawie.

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama