fbpx
-1 C
Olsztyn
poniedziałek, 5 grudnia, 2022
reklama

37-latek podejrzany o zakłócenie przetargu

Pisz37-latek podejrzany o zakłócenie przetargu

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Mieszkaniec woj. śląskiego usłyszał zarzut zakłócenia przetargu publicznego w Piszu – podała w piątek warmińsko-mazurska policja. Według śledczych podejrzany proponował innemu uczestnikowi pieniądze za odstąpienie od udziału w przetargu.

Do zdarzenia doszło w urzędzie miejskim w Piszu, gdzie odbywał się przetarg dotyczący niezabudowanej nieruchomości. Według policji 37-latek ze Śląska próbował dogadać się z mieszkańcem Pisza zainteresowanym tą nieruchomością, by ten odstąpił od udziału w przetargu w zamian za 40 tys. zł.

„Kiedy mężczyzna odmówił, mieszkaniec województwa śląskiego zaoferował, że za kwotę 100 tys. zł sam zrezygnuje z udziału w tym przetargu. Negocjacje nie powiodły się, a cel nie został osiągnięty, bo 37-latek został zatrzymany na gorącym uczynku” – podała policja.

Podejrzanemu przedstawiono zarzut zakłócenia przetargu publicznego, za co grozi do trzech lat więzienia. Decyzją piskiej prokuratury został objęty policyjnym dozorem. Gotówka w kwocie 85 tys. zł, którą miał przy sobie, została zabezpieczone na poczet przyszłej kary.

Zatrzymano dwóch mężczyzn za oszustwa przy wykorzystaniu kodów BLIK

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze