3 C
Olsztyn
sobota, 1 października, 2022
reklama

Pijany jechał rowerem, zrobił fikołka i uderzy w radiowóz

ElblągPijany jechał rowerem, zrobił fikołka i uderzy w radiowóz
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Popisowa jazda 34-latka z Tolkmicka zakończyła się dwoma wysokimi mandatami po 2,5 tys. zł. Rowerzysta spektakularnie zrobił rowerem fikołka i uderzył w radiowóz. Został ukarany za spowodowanie kolizji oraz jazdę w stanie nietrzeźwym. Miał 3 promile alkoholu w organizmie – podała elbląska policja.

reklama

Do zdarzenia doszło we wtorek w miejscowości Kadyny nad Zalewem Wiślanym. Rowerzysta został skontrolowany przez patrol ruchu drogowego.

„W trakcie zatrzymywania się brawurowo wywinął fikołka i uderzył głową w drzwi radiowozu. Na szczęście nic mu się nie stało. Skończyło się na niewielkiej deformacji karoserii. Okazało się jednak, że był pijany. Badanie wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Został ukarany za spowodowanie kolizji oraz jazdę rowerem w stanie nietrzeźwym. Otrzymał dwa mandaty po 2,5 tys. zł” – poinformował Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

reklama

Przypomniał, że nietrzeźwi kierowcy i rowerzyści stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. „Pamiętajmy, pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Każda osoba siadająca za kierownicę pojazdu pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, stanowi zagrożenie dla siebie oraz dla życia i zdrowia innych użytkowników dróg” – dodał. 

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama