-2 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Policja: zaginiony 16-latek to mieszkaniec okolicy, pływał w jeziorze

Nowe Miasto LubawskiePolicja: zaginiony 16-latek to mieszkaniec okolicy, pływał w jeziorze

Zaginiony w piątek późnym wieczorem 16-letni chłopak, którego strażacy będą poszukiwać w jeziorze Księże w powiecie nowomiejskim, to mieszkaniec okolicy. „Chłopak poszedł popływać i nagle zniknął pod wodą” – poinformowała Ludmiła Mroczkowska, oficer prasowy policji w Nowym Mieście Lubawskim.

reklama

Strażacy przygotowują się do wznowienia akcji poszukiwania 16-letniego chłopaka, który zaginął w jeziorze Księże w miejscowości Bielice w powiecie nowomiejskim (Warmińsko-mazurskie).

Mroczkowska powiedziała, że w piątek przed godz. 21 wpłynęło zawiadomienie od osób, które twierdziły, że widziały jak w jeziorze pływał 16-letni chłopak. „Nagle miał on zniknąć pod wodą, według świadków mógł go złapać skurcz” – podała policjantka. Dodała, że chłopak jest mieszkańcem okolicy. Nie przebywał w pobliskiej szkole na klasowej wycieczce, czy spotkaniu zorganizowanym przez szkołę.

reklama

Strażacy poszukiwali w piątek chłopaka przez ponad dwie godziny na głębokości około 2-2,5 metra i odległości 30 metrów od brzegów jeziora. Nie znaleźli, dlatego w nadchodzącej godzinie akcja poszukiwawcza ma być wznowiona.
reklama

źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Popularne