10 C
Olsztyn
środa, 28 września, 2022
reklama

6-letni chłopiec wjechał pod pociąg. Smutna informacja ze szpitala

Olsztyn6-letni chłopiec wjechał pod pociąg. Smutna informacja ze szpitala
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Sześcioletni chłopiec przeszedł w nocy operację neurochirurgiczną i przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie – poinformował rzecznik prasowy szpitala Grzegorz Adamowicz.

reklama

Sześcioletni rowerzysta został ciężko ranny w wypadku, do którego doszło na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Unieszewie. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że chłopiec wjechał na tory, gdy na sygnalizatorze paliło się czerwone światło i rozlegał ostrzegający przed nadjeżdżającym pociągiem sygnał dźwiękowy.

*nagranie wideo

reklama

Chłopiec uderzył w bok pociągu relacji Olsztyn – Toruń. W stanie ciężkim został przetransportowany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do olsztyńskiego szpitala.

Rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie Grzegorz Adamowicz poinformował, że chłopiec trafił do szpitala nieprzytomny, z wielonarządowym urazem, w tym z bardzo poważnym urazem głowy. „W nocy przeszedł operację neurochirurgiczną, obecnie przebywa na OIOM, jest podłączony do respiratora, a jego stan jest ciężki” – powiedział Adamowicz i podkreślił, że personel szpitala robi wszystko, by stan chłopca poprawiał się.

19–latek nie zachował bezpiecznego odstępu podczas wyprzedzania kierującego rowerem i doprowadził do zderzenia
reklama

Oficer prasowy olsztyńskiej policji Rafał Prokopczyk poinformował, że policja będzie ustalała okoliczności wypadku, m.in. kwestię opieki nad chłopcem. Jak zaznaczył, policyjny patrol potwierdził na miejscu zdarzenia, że sygnalizacja świetlna i dźwiękowa na tym przejeździe była sprawna.


źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama