12 C
Olsztyn
niedziela, 25 września, 2022
reklama

Rosjanom podano zatrute bułki, dwóch nie żyje. Kilkuset w szpitalach przez alkohol

KrajRosjanom podano zatrute bułki, dwóch nie żyje. Kilkuset w szpitalach przez alkohol
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

Do zdarzenia doszło w rejonie iziumskim w obwodzie charkowskim na wschodzie Ukrainy. Mieszkańcy poczęstowali najeźdźców bułkami z niespodzianką. Dwóch żołnierzy rosyjskich zmarło, kilkudziesięciu walczy o życie, a dodatkowo kilkuset trafiło do szpitala w związku z ciężkim zatruciem alkoholem nieznanego pochodzenia.

Zatrucia bułkami i alkoholem nieznanego pochodzenia

reklama

Ukraiński wywiad wojskowy potwierdził na Facebooku te informacje, pisząc, że „Ukraińcy opierają się okupantowi wszelkimi dostępnymi sposobami”. Mieszkańcy podali Rosjanom zatrute bułki. Dwóch z nich nie żyje, 28 przebywa na oddziale intensywnej terapii.

To jednak nie wszystko.

reklama

Około 500 żołnierzy rosyjskich jest hospitalizowanych z uwagi na ciężkie zatrucie alkoholem z nieznanego źródła.

Zabójcze paszteciki

Kilkanaście dni temu ośmiu rosyjskich żołnierzy zmarło po tym, jak zjedli przyniesione przez starszą kobietę paszteciki. Sieć obiegło opublikowane przez doradcę Ukrainy, Antona Heraszczenkę, nagranie rozmowy najeźdźcy z dziewczyną, w którym skarży się, że wojsko chodzi głodne. Przyznaje też, że żołnierze okradają sklepy z papierosów i żywności, a wczoraj ukradli kaczkę. Gdy dziewczyna mówi, że rosyjska telewizja pokazuje, że wojsko karmi ludność cywilna, a „babcie ze łzami w oczach im dziękują, że przyjechali”, żołnierz odpowiada: „Jasne! Raz jedna babcia nakarmiła nas pasztecikami i ośmiu chłopaków pojechało do domu w cynkowych trumnach”.

Zmarł Franciszek Pieczka, jeden z najwybitniejszych polskich aktorów
reklama
reklama
reklama
reklama

2 KOMENTARZY

2 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
reklama
×