15 C
Olsztyn
czwartek, 26 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ponad 86 proc. Rosjan aprobuje napaść zbrojną na kolejne kraje. 75 proc. zgadza się na atak nuklearny

KrajPonad 86 proc. Rosjan aprobuje napaść zbrojną na kolejne kraje. 75 proc....

Grupa badawcza „Active Group” przedstawiła dane z sondażu, który przeprowadziła telefonicznie wśród Rosjan. Wyniki są przerażające.

reklama

86,6 procent rozmówców akceptuje i popiera możliwą napaść na kraje Unii Europejskiej.

75,5 procent Rosjan uważa, że logiczną kontynuacją wojny w Ukrainie, nazywanej w Federacji Rosyjskiej „specjalną operacją wojskową”, powinien być atak na kolejny kraj i wskazuje Polskę. Inne państwa to: Łotwa (41 procent badanych), Węgry (39,6 procent), Estonia, Litwa, Bułgaria, Czechy i Słowacja. Badani mogli wskazać więcej niż jedno państwo.

reklama

Ponadto 75 procent respondentów akceptuje możliwość użycia przez rosyjskie władze broni nuklearnej. Sprzeciwia się temu jedynie 25,5 procent ankietowanych. 40,4 procent uznaje potencjalny atak nuklearny za „zupełnie dopuszczalny”, a 34,3 procent zapewnia, że poprze decyzję władz o jego przeprowadzeniu.

Mali pacjenci z Ukrainy są leczeni w Klinice Chirurgii Głowy i Szyi

Przeciwnych inwazji na inne kraje jest zaledwie 13,4 procent Rosjan. 46 procent uważa, że rosyjski rząd powinien zaatakować Unię Europejską, 40,6 procent spodziewa się dalszego rozszerzania działań wojennych.

reklama

Andrij Eremenko, założyciel „Active Group”, mówi o ogólnych wrażeniach z przeprowadzonego badania: Rosjanie okazali się agresywni nie tylko w stosunku do Ukrainy, ale całej Unii Europejskiej. Ci, którzy po usłyszeniu tematu ankiety, nie zgodzili się wziąć w niej udziału, wyrażali gotowość do wsparcia i akceptacji dalszej agresji rosyjskiej w innych krajach.

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

5 KOMENTARZY

5 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×