1 C
Olsztyn
środa, 8 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Szkoła dla dzieci niesłyszących prawie zlikwidowana. Powstaną kolejne bloki?

OlsztynSzkoła dla dzieci niesłyszących prawie zlikwidowana. Powstaną kolejne bloki?

Działacze lokalnych struktur partii Razem zajmują stanowisko w sprawie zamknięcia przez Ratusz Ośrodka Szkolno – Wychowawczego dla Dzieci Niesłyszących.

reklama

*protest pod ratuszem

Działacze wystosowali specjalny apel do samego prezydenta miasta. Zaapelowano głównie o porozumienie z rodzicami dzieci uczęszczających do ośrodka. 14 stycznia odbyła się również konferencja prasowa, w której poruszono między innymi kwestię petycji internetowej wyrażającej sprzeciw przeciwko zamknięciu ośrodka.

reklama

Bartosz Grucel z rady krajowej partii w swojej wypowiedzi poruszył ważną kwestię dialogu prezydenta z mieszkańcami miasta. Według działacza w całej sytuacji najbardziej kontrowersyjny jest fakt, że rodzice dzieci niesłyszących dowiedzieli się o zamyśle dotyczącym zamknięcia ośrodka zbyt późno. Z wypowiedzi można wywnioskować, że dialog między dwoma stronami: prezydent miasta – mieszkańcy stoi na bardzo niskim poziomie.

Romantyczny walc na studniówce w II LO w Olsztynie. Jedna para stała się ulubieńcem internautów

Z dalszej części wypowiedzi wynika, że działacze partii Razem przeprowadzili rozmowę z urzędnikami, z której wyniknęło, że zmiany tak naprawdę okażą się dla dzieci korzystne. Partyjni aktywiści nie godzą się jednak z lekceważącym stosunkiem władz miasta do mieszkańców. Przede wszystkim powinno dojść do spotkania rodziców dzieci uczących się w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym dla Dzieci Niesłyszących z urzędnikami. Tylko spotkanie i merytoryczna dyskusja może prowadzić do porozumienia stron i uspokojenia rodziców, którzy obawiają się o przyszłość i dalszy rozwój swoich pociech.

Jak będą wyglądać dalsze losy placówki?

reklama

Działacze partyjni zażądali również od władz miasta jasnej odpowiedzi dotyczącej dalszych losów placówki. Niepokoje wynikają z tego, iż ostatnimi czasy w Olsztynie bardzo popularną praktyką jest wyprzedawanie terenów miejskich pod inwestycje. Aktywiści z partii Razem chcą się upewnić, czy w zamiarach urzędników nie leży sprzedaż budynku pod inwestycje deweloperskie.

W poniedziałek po feriach do nauki wracają uczniowie z woj. podlaskiego i warmińsko-mazurskiego

Opisywaliśmy już obawy mieszkańców, że miasto sprzedaje dom dziecka, a powstanie w jego miejsce osiedle: Ratusz zamierza sprzedać dom dziecka. Powstaną kolejne bloki?

reklama
reklama
reklama
reklama

16 KOMENTARZY

16 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Adam
23 stycznia 2022 13:30

Wpierw rozkręcają medialną akcje przeciw CJM. Potem wybierają PG, tramwaje i beton. A potem wzywają do referendum przeciw PG a za CJM, które w przedbiegach przegrywają. Potem godzą się na kosmiczne zadłużanie miasta, kolejne podwyżki cen usług komunalnych i pensji dla urzędników RM, cały czas sprzedając co najlepsze działki deweloperom. I wykrzykując hasła spod znaku ośmiu gwiazdek i czerwonej błyskawicy dziwią się, że PiS ma co najmniej niemalejące poparcie. Olsztyn w pigułce, czyli wspaniały materiał do badań psychiatrycznych. Choć schizofrenia podobno nie jest zaraźliwa, to głupota ludzka z pewnością nie ma granic.

PG
23 stycznia 2022 10:26

I tak tysiące byłych ubeków, ich dzieci i innych kodziarzy będzie dalej popierać arbuza. W tym mieście jest za dużo zje&ów.

Popularne

Rodzice postanowili zrealizować remont w szkole. Zorganizowali zbiórkę w internecie