10 C
Olsztyn
sobota, 28 maja, 2022
reklama
Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Studenci w szoku. Oskarżona w „aferze VAT-owskiej” wykładowczyni UWM wraca do powadzenia zajęć

WiadomościStudenci w szoku. Oskarżona w "aferze VAT-owskiej" wykładowczyni UWM wraca do powadzenia...

Profesor UWM i jego żona zostali oskarżeni o popełnienie tzw. „zbrodni VAT-owskiej”, 57-latek siedzi osadzony w areszcie. Jego żona, również wykładowczyni, od nowego roku powróciła do nauczania.

reklama

Według prokuratury od marca 2019 r. do maja 2021 r. Jan G. – wykładowca na olsztyńskim Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim – wraz ze swoją żoną 33-letnią Joanną Ś. w ramach podmiotu gospodarczego wystawiali nierzetelne faktury VAT. Nie dokumentowały one rzeczywistych transakcji gospodarczych. Fikcyjne faktury miały dotyczyć towarów i usług na łączną kwotę ponad 9,2 mln zł brutto.

57-latek został osadzony w areszcie, wobec jego żony zastosowano poręcznie majątkowe w postaci 50 tys. złotych. Podejrzanym grożą kary od 5 do 25 lat pozbawienia wolności. Jak ustalił onet.pl, od początku roku 2022 do pełnienia swoich obowiązków wróciła Joanna Ś. która na co dzień prowadzi zajęcia ze studentami w ramach m.in. z publicznego prawa gospodarczego. Studenci są oburzeni. Ich zdaniem przywrócenie kobiety z tak poważnymi zarzutami godzi w reputację uczelni.

Nowy kierunek na studiach magisterskich UWM
reklama

Para nauczycieli miała wieść wystawne życie. Na ich weselu, które odbyło się niedawno, miał wystąpić Zenek Martyniuk.

Jak informuje onet.pl, dyrektor filii UWM w Ełku, w której naucza Joanna Ś. przekazał studentom następujący komunikat:

reklama

„Władza rektorska w odpowiednim czasie wydała komunikat w tej sprawie, a śledztwo prokuratury związane jest z prywatną działalnością pani doktor. W związku z tym nie ma powodu zawieszania jej w obowiązkach służbowych”

Studenci mają być zdania, że kobieta oskarżona o tak poważne czyny, nie powinna wykładać, gdyż nie cieszy się żadnym autorytetem wśród uczniów.

Prokuratura ma w obowiązku powiadomienie pracodawcy o zarzutach postawionych dla jego pracownika. Jak przyznają władze uczelni, nic takiego nie miało miejsca, a informacje dotarły do nich wyłącznie z mediów.

Dr Mariusz Antolak z UWM otrzymał tytuł „Społecznika Roku”

źródło: onet.pl

reklama

Popularne artykuły

Imprezy w Olsztynie

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama
×