24 C
Olsztyn
wtorek, 6 czerwca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Ośmiolatek stracił kciuk na kuligu

ElblągOśmiolatek stracił kciuk na kuligu

W wyniku wypadku podczas nielegalnego kuligu w okolicach Młynar (woj. warmińsko-mazurskie), ośmioletni chłopiec stracił kciuk. Kulig zorganizował 33-letni mężczyzna, który ciągnął na lince za samochodem sanki zrobione z kilku połączonych nart. Na sankach siedziała trójka dzieci. Podczas jazdy sanki wywróciły się po uderzeniu w zlodowaciałą bryłę śniegu. 8-letni chłopiec doznał urazu w postaci obcięcia kciuka lewej ręki. Przepisy ruchu drogowego zabraniają ciągnięcia za pojazdem osób na sankach, nartach czy łyżwach.

reklama

Policja przypomina, że taka lekkomyślna zabawa może skończyć się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią uczestników kuligu. Kierowca ponosi odpowiedzialność za tego typu wypadki i może zostać ukarany mandatem i punktami karnymi przez policjanta lub grzywną przez sąd. Nie wolno też organizować kuligów na drogach publicznych.

Tragiczny wypadek z BMW zakończył życie 22-letniego motocyklisty

Podobny wypadek miał miejsce na początku roku w Adamowie pod Elblągiem, w którym na skutek nielegalnego kuligu zginęła 15-letnia dziewczyna.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
SzczurZroksy
14 grudnia 2021 15:38

Jednak tępaki z Elbląga nie potrafią się uczyć na błędach ….. nosz ku… a nie dalej jak rok temu ojciec zabił córkę ciągnąć sanie za autem a teraz odciął dzieciakowi kciuka…. BARANY JEDNE , kulig to jest za saniami a z autem !!!

Popularne
Ogłoszenia
Wypadek na drodze S7: dwie ofiary śmiertelne i utrudnienia w ruchu
Tragiczny wypadek z BMW zakończył życie 22-letniego motocyklisty