fbpx
-3 C
Olsztyn
niedziela, 23 stycznia, 2022
reklama

Mieszkańcy regionu podarowali 17 ton żywności potrzebującym

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Po raz kolejny mieszkańcy Warmii i Mazur pokazali, że mają wielkie serca. Podczas dwudniowej Świątecznej Zbiórki Żywności, przeprowadzonej w kilkunastu miejscowościach województwa, przekazali ponad 17 ton żywności, która trafi na wigilijne stoły najuboższych mieszkańców regionu.

Bank Żywności w Olsztynie tegoroczną Świąteczną Zbiórkę Żywności realizował po długiej, dwuletniej przerwie, spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi. Co prawda w okresie lockdownu Bank przeprowadził zbiórkę, ale w formie internetowej, co skutkowało mniejszym zainteresowaniem darczyńców.

Po dwóch latach w sklepach sieci Lidl, Kaufland, Netto, Carrefour, Biedronka, Intermarche, Auchan pojawili się wolontariusze, ubrani w charakterystyczne pomarańczowe koszulki. Bez ich wsparcia żadna ze zbiórek nie zakończyłaby się sukcesem. W tym pospolitym ruszeniu wzięli udział podopieczni Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, harcerze, uczniowie szkół podstawowych, średnich oraz specjalnych, rodziny zastępcze, członkowie organizacji, którzy na co dzień korzystają z bankowej żywności, rady osiedli. Najmłodsi wolontariusze mieli kilka lat, najstarsi są od dawna na emeryturze. Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, oddział Warmińsko – Mazurski, koło Miejsko-Powiatowe wypożyczyło nawet ubrania Świętego Mikołaja, żeby przyciągać uwagę, w zbiórkę zaangażowali się także bezdomni, podopieczni Stowarzyszenia „Pomocni Ludziom-Rucewo”. W zbiórce wzięli udział także wolontariusze indywidualni, którzy zgłosili się do Banku i pomagali w jej przygotowaniach oraz realizacji. W sumie, w sklepach regionu pojawiło się ponad 1500 osób.

Czytaj też:  Prezes SM “Jaroty” Roman P. w rękach Olsztyńskiej prokuratury
reklama

W efekcie w kilkunastu miejscowościach województwa Bank Żywności w Olsztynie zebrał 17 193 kg żywności (w tym 5204 kilogramy w Olsztynie). Produkty trafią na stoły potrzebujących jeszcze przed świętami. Co więcej, świąteczne paczki zostaną uzupełnione przez żywność, którą Bank pozyska dodatkowo. Część żywności zostanie zakupiona z funduszy zebranych podczas internetowej zbiórki – www.zbiorkazywnosci.pl. Ci, którzy nie wzięli udziału w weekendowej akcji, mogą wesprzeć najuboższych, kupując właśnie wirtualny koszyk zakupów. Internetowa zbiórka potrwa do 10 grudnia.

reklama

Zbiórkę wsparło także kilka firm i instytucji, zwożąc żywność ze sklepów: UPS, Olmex, Agapit, Straż Miejska, Straż Pożarna i Urząd Miasta w Olsztynie.

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama