18 C
Olsztyn
poniedziałek, 29 maja, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Rozpoczął się atak na polska granicę. Trwa bitwa

WiadomościRozpoczął się atak na polska granicę. Trwa bitwa

Podczas ataku osób inspirowanych przez stronę białoruską na granicy polsko-białoruskiej jeden z policjantów został poważnie ranny. W wyniku uderzenia przedmiotem doszło prawdopodobnie do pęknięcia kości czaszki. Ranny policjant trafił do szpitala – poinformowała Polska Policja.

reklama

Agresywni migranci wciąż rzucają kamieniami w kierunku polskich żołnierzy i funkcjonariuszy. Polskie służby odpierają atak. MON przekazało również, że doszło do kolejnego incydentu na granicy. „Wczoraj w nocy czterech białoruskich funkcjonariuszy próbowało uszkodzić ogrodzenie i zmusić 11 migrantów do wejścia na teren Polski. Żołnierzom udało się udaremnić tę próbę” – podano na Twitterze.

Od początku roku Straż Graniczna odnotowała już ponad 33 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego 5,3 tys. miało miejsce w listopadzie, blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu. W związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią od 2 września obowiązuje stan wyjątkowy. Sejm zgodził się na przedłużenie go o kolejne 60 dni. Do połowy przyszłego roku na odcinku granicy z Białorusią ma stanąć stalowy płot wzbogacony o urządzenia elektroniczne.

reklama

Źródło: PAP

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

9 KOMENTARZY

9 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
dis
16 listopada 2021 14:15

Jeżeli białoruski funkcjonariusz niszczy ogrodzenie na granicy, to czy nie powinno to być uznane za atak na nasz kraj? Rozstrzelać wszystkich, a nie bawić się w kotka i myszkę.

Albert
16 listopada 2021 12:53

Dlaczego polska strona uzywa tylko armatek wodnych kiedy te bydło rzuca czym popadnie, niech wezma przynajmniej bron gładkolufową … Ludzie opamietajcie sie przeciez policja czy wojsko musi sie jakos bronic dajcie im zgodne na uzywanie normalnej broni.

Popularne
Ogłoszenia