fbpx
-0 C
Olsztyn
środa, 1 grudnia, 2021
reklama

Policjanci uratowali szczenięta błąkające się po drodze S7

reklama

Funkcjonariusze uratowali szczenięta, które błąkały się po drodze ekspresowej S7 koło Frąknowa. Funkcjonariusze złapali je i zawieźli do schroniska.

Policjanci z Olsztyna, jadący w kierunku Napierek, zauważyli dwa szczeniaki, które weszły na pas ruchu drogi ekspresowej S7. Były same i nie było wiadomo, skąd wzięły się w tym miejscu.

„Funkcjonariusze nie pozostali obojętni na los psiaków, które stwarzały zagrożenie dla siebie i uczestników ruchu drogowego” – przekazała st. sierż. Karolina Hrynkiewicz z warmińsko-mazurskiej policji.

reklama

Na widok zbliżających się policjantów szczenięta uciekły do przydrożnego rowu, a następnie do zabezpieczonego kratą przepływu wodno-melioracyjnego. Jeden z piesków utknął po szyję w wodzie i istniało ryzyko, że może się utopić. Funkcjonariusze zdjęli kratę zabezpieczającą przepust i wyciągnęli szczenięta.

Przemoczone i wychłodzone maluchy owinęli kocem, zabrali do radiowozu i oddali pod opiekę schroniska dla bezdomnych psów „Podaj łapę” w Tatarach koło Nidzicy.

Czytaj też:  Trwają prace wodociągowe - mogą być kłopoty z dostawą wody

Kinga Łubian z tego schroniska powiedziała, że oba psiaki są w dobrej kondycji. „To mieszańce w wieku około czterech miesięcy; czarny pies i podpalana suczka. Są trochę wystraszone, ale dają się wziąć na ręce” – mówiła.

Psy po przejściu 14-dniowej kwarantanny zostaną zaszczepione i zaczipowane, a także ponownie odrobaczone i odpchlone. Potem będzie możliwa ich adopcja.

„Z tego, co wiem, pieska chce wziąć jeden z policjantów, którzy przywieźli do nas te szczenięta, więc do adopcji pozostałaby tylko suczka” – powiedziała pracownica schroniska. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama
reklama

Najnowsze ogłoszenia

0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama