21 C
Olsztyn
piątek, 21 czerwca, 2024
reklama

Kradli w sklepach markowe rzeczy

OlsztynKradli w sklepach markowe rzeczy

Policjanci z Morąga zatrzymali dwóch mieszkańców Olsztyna, którzy kradli w sklepach markowe alkohole i kosmetyki. Funkcjonariusze po informacji od pracowników jednego ze sklepów o kradzieży, zatrzymali na terenie miasta 28- i 26-latka, którzy w samochodzie mieli skradziony alkohol i kosmetyki o wartości ponad 1000 złotych. Okazało się, że ci sami mężczyźni dokonali również innych kradzieży sklepowych na drobniejsze kwoty. Obaj usłyszeli już zarzuty kradzieży, do których się przyznali.

reklama

Funkcjonariusze z Morąga zostali powiadomieni, ze w jednym ze sklepów dwaj mężczyźni ukradli markowy towar i uciekli. Policjanci natychmiast przystąpili do sprawdzania terenu miasta pod kątem zatrzymania osób pasujacych do opisu przedstawionych przez pracowników sklepu.

Niedługo później mężczyźni zostali zatrzymani. W ich samochodzie policjanci znaleźli skradzione wcześniej kosmetyki i alkohol. Łączna wartość odzyskanych towarów została oszacowana na ponad 1000 złotych. Jak się też okazało, 28- i 26-latek dokonali również kilku drobniejszych kradzieży slepowych na terenie miasta. Podczas przesłuchania obaj nie kwestionowali swojej winy.

reklama

Tłumaczyli policjantom, że wspólnie wpadli na pomysł, by wybrać się do Morąga, by “nakraść” trochę rzeczy w sklepach. Jak tłumaczyli, skradziony towar zamierzali spieniężyć.

Teraz obaj odpowiedzą przed sądem za kradzież. Może im grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane