18 C
Olsztyn
wtorek, 23 lipca, 2024
reklama

Ukradli oszczędności życia 81-latkowi z Olsztyna

OlsztynUkradli oszczędności życia 81-latkowi z Olsztyna

Policja ostrzega przed oszustami. Przestępcy podawali się za pracowników administracji i wykorzystując nieuwagę 81-letniego mieszkańca Olsztyna ukradli mu 17 tys. zł.

reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj., około godz. 9:00 na terenie Olsztyna. Jak wynika z ustaleń policjantów, 81- letni senior wpuścił do domu kobietę i mężczyznę, którzy podali się za pracowników administracji. Po wejściu do środka pod pretekstem sprawdzenia wody, wykorzystali nieuwagę właściciela mieszkania i ukradli przechowywane w domu oszczędności . W sumie ich łupem padło ok 17 tys. zł.

Sprawcy kradzieży to osoby w wieku ok 25 lat. Trwają czynności policji.

reklama

Policjanci ostrzegają przed oszustwami na fałszywych pracowników administracji i innych instytucji, którzy odwiedzają mieszkania pod pretekstem sprawdzenia np. instalacji wody w łazience. Narażeni na próbę oszustw są zwłaszcza starsi mieszkańcy Olsztyna, których łatwowierność chcą wykorzystać oszuści.

Policjanci apelują! Każdy w tego typu sytuacji powinien w pierwszej kolejności poprosić o okazanie dokumentu tożsamości i identyfikatora bądź legitymacji służbowej. Informacje tam zapisane należy potwierdzić – dzwoniąc na numer telefonu instytucji, którą dana osoba reprezentuje. W przypadku wątpliwości należy natychmiast skontaktować się z Policją – dzwoniąc na numer alarmowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie 997.

W trosce o bezpieczeństwo ludzi starszych policjanci radzą, aby osoby w podeszłym wieku w ogóle nie wpuszczały do swoich domów nieznajomych!. Ważne jest także, by rodziny osób starszych przypominały im o zagrożeniu i często upominały przed wpuszczaniem do domu kogoś obcego.

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Barbara
17 kwietnia 2016 21:18

Biedny człowiek, nie będzie miał na leki

Polecane