fbpx
-0 C
Olsztyn
sobota, 29 stycznia, 2022
reklama

W momencie kradzieży katalizatora, złodzieja przygniótł samochód

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Samochód przygniótł 21-letniego mężczyznę, w chwili gdy ten wymontowywał z niego katalizator. 21-latek nie zdołał sam się wyswobodzić, musiał wezwać pomoc. Po badaniach w szpitalu, trafił do aresztu, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży – podał w czwartek rzecznik elbląskiej policji nadkom. Krzysztof Nowacki.

Według policji, we wtorek rano mieszkańcy ulicy Lotniczej w Elblągu usłyszeli wołanie o pomoc.

Okazało się, że to wołanie pochodzi spod jednego z zaparkowanych aut. Na miejsce wezwano policję i straż pożarną. Wzywającym pomocy był 21-latek, który został uwięziony pod samochodem, gdy kradł z niego katalizator.

reklama

Użyte przez niego lewarki do podniesienia auta były niedbale zainstalowane. W momencie wymontowywania katalizatorów, jeden z lewarków przesunął się i przygniótł sprawcę pod samochodem, jednocześnie zatrzymując go na gorącym uczynku.

Czytaj też:  Rekord zakażeń koronawirusem pobity. Te liczby to koszmar

Spod pojazdu wydostali mężczyznę strażacy. 21-latka zabrano karetką na badania do szpitala a niedługo później odebrali go stamtąd policjanci i przewieźli do aresztu. W osobowym volkswagenie należącym do 21-latka podczas przeszukania policjanci znaleźli 2 inne katalizatory oraz narzędzia służące do ich wycinania.

Sprawca usłyszał zarzut kradzieży, ale podobnych przestępstw mężczyzna ma więcej na koncie. Według policji, kradł także w Trójmieście. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. 

źródło: PAP

Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

6 KOMENTARZY

6 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama