-0 C
Olsztyn
piątek, 3 lutego, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Zawody strzeleckie lekarzy. Pomysłodawcą urolog z Olsztyna

WiadomościZawody strzeleckie lekarzy. Pomysłodawcą urolog z Olsztyna

W minioną sobotę w Olsztynie miały miejsce Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym lekarzy i lekarzy dentystów. Głównym pomysłodawcą i organizatorem był lekarz z Olsztyna.

reklama

18 września w sobotę odbyły się Mistrzostwa Polski w strzelectwie sportowym lekarzy i lekarzy dentystów. Zawody te były zorganizowane przez Warmińsko-Mazurską izbę lekarską oraz klub WKS 10 w Mątkach. Głównym pomysłodawcą i organizatorem był lek. Marcin Kochanowicz, urolog z Olsztyna.

Przygotowania do zawodów trwały około dwa miesiące. Do ostatniej chwili nie wiadomo było czy się odbędą z uwagi na ryzyko nadejścia czwartej fali pandemii i związanych z nią obostrzeniami. Pomysł narodził się w zeszłym roku.

reklama

– Moim marzeniem było zorganizowanie imprezy, na którą zjadą osoby z dwiema życiowymi pasjami: do leczenia i strzelania. Traf chciał, że się udało – przyznał lek. Marcin Kochanowicz. – Do Olsztyna zjechało prawie trzydziestu Strzelców z całej Polski. Mieliśmy gości z Gdańska, Warszawy, Białegostoku, Gniezna, Nowego Sącza czy Poznania.

Podczas mistrzostw zawodnicy konkurowali w dwóch kategoriach: pistolet dynamiczny oraz 2gun, czyli połączenie strzelby dynamicznej oraz pistoletu dynamicznego na jednym torze. Każda konkurencja wymagała od uczestników osiągnięcia jak najlepszego czasu w połączeniu z celnym ostrzelaniem celów papierowych oraz metalowych. Tory przygotowane zostały w taki sposób, by liczyła się także taktyka. Zawodnicy musieli opracować przebieg strzelania, kolejność ostrzeliwania tarcz czy optymalny moment zmiany magazynka.

reklama

– Jesteśmy przekonani, że wszystkim spodobała się formuła zawodów. zawodnicy zadeklarowali chęć przyjazdu do Olsztyna w przyszłym roku. Dla nas była to informacja, która wynagrodziła cały trud organizacji Mistrzostw. Co ciekawe, w dwóch konkurencjach na najwyższym podium stanął nasz kolega z Olsztyna – Piotr Eljasik – dodał lek. Kochanowicz.

Na przysłowiowym pudle znaleźli się również Piotr Żbikowski, Wiktor Dudek, i Marcin Kochanowicz. Mistrzostwa trwały cały dzień, wiec była możliwość, by porozmawiać z kolegami i koleżankami po fachu, zawrzeć nowe znajomości, a przede wszystkim dzielić wspólną pasję, jakim jest zamiłowanie do strzelania z broni palnej.

Źródło: lek. Marcin Kochanowicz

reklama
reklama
reklama
reklama

1 KOMENTARZ

1 Komentarz
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Ania
21 września 2021 15:56

Fajny taki sport

Popularne