fbpx
2 C
Olsztyn
czwartek, 27 stycznia, 2022
reklama

Dziś marsz protestacyjny spółdzielców spod siedziby SM „Jaroty”

reklama
Najlepsze promocje na 2022 rok

Do udziału w spacerze protestacyjnym zachęca olsztyński koordynator Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich, Łukasz Michnik. Mieszkańcy pytają czy senator Lidia Staroń, która wyraziła poparcie dla ich sprawy, weźmie oficjalnie udział w proteście.

W poniedziałek (13.09) odbędzie się protest pod budynkiem Spółdzielni Mieszkaniowej „Jaroty”. W zaproszeniu czytamy:

– Na proteście spółdzielcy zgromadzą się by wyrazić swój sprzeciw względem ostatnich działań Zarządu. Protest koncentrować się będzie na tematach takich jak: brak transparentności, niegospodarność i działania Zarządu wymierzone przeciw spółdzielcom. W proteście wezmą udział posłowie oraz senatorowie różnych ugrupowań politycznych.

reklama

To będzie już drugi protest pod siedzibą SM „Jaroty”. Gruntem dla poprzedniego była kolejna podwyżka opłat w tym roku. Na miejscu podpisywano petycję do prezesa, pod którą podpisało ponad 100 osób. Odpowiedzią na protest była konferencja prasowa, zorganizowana przez władze SM „Jaroty”, na której zapowiedziano złożenie zawiadomienia do prokuratury przeciwko organizatorce protestu. Na spotkaniu spółdzielców pojawiła się Lidia Staroń, która udzieliła poparcia i zaoferowała pomoc w ich walce z władzami.

Poniżej publikujemy uzasadnienie do nadchodzącego protestu przekazane przez mieszkańców Jarot, Nagórek i Pieczewa:

– Spacer 13.09.21 o godz.17.00 ma na celu pokazanie, że my członkowie spółdzielni chcemy mieć wpływ na to co dzieje się, a w szczególności domagamy transparentności, dostępu do dokumentów w szczególności dotyczących wynagrodzeń Prezesa, Zarządu i rady nadzorczej, a także kadry kierowniczej w administracji, podawanie do publicznej wiadomości podwyżek Prezesa, Zarządu I kadru kierowniczej. Jawne i przejrzyste stawki zawarte w opłatach czynszowych. Plany remontów powinny podlegać sensownej konsultacji np. przez formę e usługi. W kwestii e-usług dostęp nadany dla wszystkich zameldowanych w zasobach SM Jaroty. Zmiany spółdzielczych rad osiedli na na samorządy nieruchomości. Udostępniania pełnych dokumentów z katalogów art.8′ 1usm ust.3,zamiast okrojonych danych okrojonych protokołów i uchwał.
Dążymy do otworzenia na e-usługach elektronicznego forum dla zalogowanych członków. A najważniejszym punktem opłaty w zawiadomieniach i rachunkach rozpisywane wedle istotnych kosztów. Ograniczenie kadry zarządzającej do minimum 1 vice, a także ilości pozostałej administracji np. konserwatorzy 20stu paru-zbędni skoro większość prac wykonują firmy zewnętrzne. Domagamy się Zgromadzenia Walnego, odwołania Rady Nadzorczej i dużych zmian w statucie, które uwzględniają powyższe punkty.

Czytaj też:  Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem 9-miesięcznej Blanki. Wraca potworna historia
Zobacz również:
reklama

Imprezy w Olsztynie

reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
reklama