fbpx
7 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Kim jest Łukasz Michnik? Walczy o prawa mieszkańców Olsztyna

reklama

Łukasz Michnik wielokrotnie przyłączał się do różnych akcji, głównie w Olsztynie. Wiele razy w jego stronę padały nieprzychylne słowa i zarzuty, jednak nie powstrzymuje go to przed dalszym działaniem na rzecz sprawiedliwości.

* wideo z protestu pod SM „Jaroty”

Łukasz Michnik w świecie polityki pojawił się w wieku 19 lat. Dołączył wtedy do Młodej Prawicy, młodzieżówki partii Jarosława Gowina, jednak był tam tylko przez 3 miesiące. Jak sam przyznał, był to chwilowy bunt przeciwko lewicowo-liberalnym rodzicom. Z biegiem czasu jego poglądy polityczne zmieniły się i dołączył do Młodej Lewicy. Z czasem został sekretarzem jej zarządu i asystentem posła Krzysztofa Śmiszka.

reklama

– Pochodzę z Olsztyna, jestem socjaldemokratą, internacjonalistą i antyfaszystą. Angażuję się w sprawy lokatorskie i zagadnienia obejmujące politykę międzynarodową. W Konsulacie Generalnym RP w Edynburgu działałem na rzecz lokalnych społeczności polonijnych, a pracując w Starostwie Powiatowym w Olsztynie, starałem się pomagać w obszarze oświaty i kultury regionu. Nigdy nie mogłem znieść obojętności i niesprawiedliwości społecznej, dlatego dziś staram się im aktywnie przeciwdziałać. Prywatnie jestem instruktorem żeglarstwa i studentem Stosunków Międzynarodowych – napisał o sobie Łukasz Michnik.

Eksmisja niepełnosprawnego małżeństwa

Na początku grudnia 2020 roku pierwszy raz odniósł się do sprawy Pani Pauliny i Pana Kamila, niepełnosprawnego małżeństwa, które toczyło walkę ze Spółdzielnią Mieszkaniową „Jaroty”: Prezes SM Jaroty nie ma litości? Wyrzuca niepełnosprawne małżeństwo z mieszkania.

– Dzisiaj byłem w mieszkaniu małżeństwa, rozmawiałem z nimi, analizowałem regulamin spółdzielni i uważam, że działania przez nią podjęte, mające na celu usunięcie lokatorów są bezprawne. – Łukasz Michnik ujawnił powód, dla którego postanowił pomóc tym ludziom.

Stworzył petycję w tej sprawie, którą podpisało ponad 500 osób.

Dzisiaj zorganizowaliśmy konferencję prasową pod siedzibą SM Jaroty, żeby wręczyć Prezesowi petycję obywatelską dot….

Posted by Łukasz Michnik on Monday, January 18, 2021

Konflikt z Prawicą

Na początku 2021 roku Łukasz Michnik wziął udział w konwencji Lewicy. Jego przemowa wywołała w sieci spore poruszenie: Łukasz Michnik w konflikcie z Prawicą.

– Brutalna prawda jest taka, że nasze pokolenie średnio do 35. roku życia mieszkać będzie z rodzicami. Nasze pokolenie zaharowuje się na kasie, słuchawce, taksówce – mówił działacz z Olsztyna w trakcie konwencji.

Do tych słów szybko odwołali się politycy Prawicy oraz Konfederacji. Wśród nich był m.in. Sławomir Mentzen czy Mariusz Kałużny.

Pojawiły się również nawiązania do przeszłości politycznej Łukasza Michnika, czyli reprezentowania Młodej Prawicy.

– Wygląda na to, że został asystentem Posła Śmiszka… najwidoczniej uznał, że tam łatwiej karierę zrobi – napisał parlamentarzysta Piotr Lisiecki.

Łukasz Michnik nie pozostał obojętny i odpowiedział na wszystkie zarzuty na swoim profilu w mediach społecznościowych:

– Od wczoraj jestem jednym z głównych obiektów zainteresowania polskiego Twittera. Zarzuty najróżniejsze. Jestem burżujskim dzieckiem, które nigdy nie musiało pracować, bo mogę uprawiać sporty wodne na wakacjach. Jestem karierowiczem i człowiekiem plasteliną, bo byłem kiedyś w Młodej Prawicy. Jakbym nie wydawał hajsu na tatuaże i lakier do włosów to już kupiłbym sobie mieszkanie. Odpowiem, bo nigdy nie ukrywałem tego co robiłem i kim jestem. Moi rodzice prowadzili działalność gospodarczą, którą musieli sprzedać przez kryzys w 2008 r. Teraz prowadzą sklep spożywczy, który zabija covid. Nigdy mi nie brakowało na codzienne życie, miałem komfort pójścia na studia do innego miasta, ale też się szczególnie nie przelewało. Raczej nie jeżdżę na wakacje, bo wtedy pracuję jako instruktor żeglarstwa, windsurfingu, sporadycznie kitesurfingu. Poza tym rozdawałem ulotki, czasem jeździłem dostawczakiem, pracowałem przy biurku w starostwie powiatowym. Tak, kiedyś byłem w MP, bo łapałem się na proste odpowiedzi prawicy na bardzo trudne pytania i chciałem buntować się przeciwko liberalnej rodzinie. Nigdy tego nie ukrywałem. Potem zacząłem się usamodzielniać, pracować, dużo czytałem i poznawałem różnych ludzi. Od kilku lat jestem na lewicy i raczej nikt mojej lewicowości nie kwestionuje. Tak, byłbym bogatszy, gdyby nie tatuaże i lakier do włosów, ale na mieszkanie by niestety nie starczyło. Tyle, dziękuję Krzysztof Śmiszek, Joanna Scheuring-Wielgus – polityk, Adrian Zandberg oraz wszystkim innym z lewicowej rodziny, którzy mnie bronili. – napisał na swoim Facebooku.

Mobbing w olsztyńskim Intermarche

Kierowniczka sklepu Intermarche w Olsztynie miała wyzywać swoich pracowników, nie płacić im za nadgodziny, a także łamać podstawowe prawa pracownicze. Pisaliśmy o tym już wielokrotnie. Sprawą zajęli się Piotr Ikonowicz oraz właśnie Łukasz Michnik. Dyrekcja sklepu zaprzeczyła oskarżeniom, jednak Łukasz Michnik nie zamierza odpuszczać: Mobbing w dużym sklepie w Olsztynie? W sprawę zaangażował się społeczny rzecznik praw obywatelskich.

– Pani kierownik ubliżała nam. Nasze godziny pracy były dziwnie ewidencjonowane, a wynagrodzenia nie były do końca wypłacane. W momencie, w którym wypłata wpływała na konto, okazywało się, że nie dostawaliśmy pełnego wynagrodzenia – powiedziała na konferencji jedna z byłych pracownic sklepu.

Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad sprawą mobbingu i łamania praw pracowniczych w olsztyńskim Intermarche. Dzisiaj razem…

Posted by Łukasz Michnik on Wednesday, July 14, 2021

Protest mieszkańców wobec SM „Jaroty”

Mieszkańcy osiedli Jaroty oraz Nagórki mają dość ciągłych podwyżek. Postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Zorganizowali się za pomocą grupy na Facebooku, a także protestowali przed siedzibą spółdzielni. Do akcji przyłączyła się senator Lidia Staroń, a także właśnie Łukasz Michnik.

Władze spółdzielni zorganizowały konferencję prasową, na której z ust prezesa Romana Przedwojskiego padło wiele nieprzychylnych słów w stronę zarówno pani senator, jak i działacza Młodej Lewicy. Prezes poinformował także o zawiadomieniu do prokuratury, złożonym przeciwko organizatorce protestów.

*nagranie z konferencji prasowej

– Tam poza senator Staroń pojawił się również taki młody, próżny człowiek, Łukasz Michnik. Nieźle musiał się pan uśmiać oglądając jak 35-letni facet się do zdjęć ustawia, jak panna na wydaniu zachowuje. Pozy różne przyjmuje, żeby na zdjęciu wypaść jakoś tam korzystniej – mówił do jednego z dziennikarzy prezes SM „Jaroty” Roman Przedwojski.

Łukasz Michnik nie pozostał obojętny na słowa prezesa i postanowił odpowiedzieć na nie na swoim profilu:

– Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Zarząd zorganizował konferencje prasową, na której szkalował swoich spółdzielców, ujawniał ich adresy zamieszkania i rozliczenia z opłat. Prezes o mnie mówił jako o „próżnym młodym człowieku”, twierdząc, że nie mamy o czym rozmawiać. Pojawiły się też rasistowskie epitety skierowane w protestujących – napisał Michnik na swoim Facebooku. – Apeluję zatem do Prezesa, niech Pan oszczędzi formalności mieszkańcom i sam złoży dymisję jeszcze dziś. Dość już Pan się skompromitował w oczach spółdzielców!

Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Jaroty, Roman Przedwojski składa doniesienie do prokuratury na liderkę protestujących…

Posted by Łukasz Michnik on Wednesday, August 18, 2021

To z pewnością nie wszystkie działania, które podjął Łukasz Michnik. Gdzie pojawia się niesprawiedliwość wobec człowieka, tam pojawia się również młody działacz z Olsztyna.

Łukasz Michnik nie będzie już sekretarzem

31 sierpnia 2021 roku Łukasz Michnik poinformował o zakończeniu swojej kadencji na stanowisku sekretarza zarządu Młodej Lewicy. Powiedział, że nie zamierza kandydować w kolejnych wyborach.

– W zeszłym tygodniu skończyłem swoją kolejną kadencję jako sekretarz zarządu Młodej Lewicy. Tym razem jednak zdecydowałem się nie kandydować w kolejnych wyborach władz młodzieżówki. W organizacji spędziłem prawie trzy lata. Zaczynałem jako wolontariusz, później koordynowałem prace okręgu w Olsztynie, w końcu zostałem wybrany na pierwszego sekretarza, wtedy jeszcze Przedwiośnia – napisał na swoim profilu na Facebooku.

To zakończenie pewnego etapu w jego życiu, jak i w działalności Młodej Lewicy. Łukasz Michnik obiecuje jednak, że partia zawsze będzie mogła liczyć na jego pomoc.

Długo się zbierałem do napisania tych kilku słów, ale to ważne dla mnie, żeby podsumować ten rozdział. W zeszłym…

Posted by Łukasz Michnik on Tuesday, August 31, 2021
reklama

Najnowsze ogłoszenia

12 KOMENTARZY

12 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze