4 C
Olsztyn
poniedziałek, 27 marca, 2023
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

Łukasz Michnik w konflikcie z Prawicą

WiadomościŁukasz Michnik w konflikcie z Prawicą

Młody polityk z Olsztyna wywołał nie lada poruszenie swoim wystąpieniem podczas konwencji Lewicy. Krytykuje go PiS i Konfederacja.

reklama

W sobotę (20.02) odbyła się pierwsza konwencja Lewicy. Spośród wielu wystąpień, krótkiego przemówienia udzielił także olsztyński działacz, Łukasz Michnik. Mówił on o problemach młodych ludzi, za które obwinia rządzących:

„Brutalna prawda jest taka, że nasze pokolenie średnio do 35. roku życia mieszkać będzie z rodzicami. Nasze pokolenie zaharowuje się na kasie, słuchawce, taksówce” – mówił działacz z Olsztyna w trakcie konwencji.

reklama

To spotkało się z falą krytyki ze strony Sławomira Mentzena z Konfederacji:

„Brutalna prawda jest taka, że trzeba było się uczyć, pracować i oszczędzać. Nauczylibyście się malować ściany, spawać, prowadzić TIR-a, to byście z rodzicami nie mieszkali. Niestety, zamiast pracować, wolicie zabierać tym, którym chciało się brać odpowiedzialność za własne życie”

reklama

Sprawa szybko nabrała tempa, do słów młodego Michnika odniosło się kilku innych polityków, a Internauci szybko podzielili się na obóz jego sympatyków i przeciwników. Kontrowersje wywołała przeszłość olsztyńskiego działacza, który nie tak dawno jeszcze, był związany z Młodą Prawicą Jarosława Gowina. Parlamentarzysta z PiS-u, Paweł Lisiecki odniósł się do tej zmiany obozów, jakiej dokonał Łukasz Michnik:

Czy burmistrz Bartoszyc zostanie odwołany?

Wygląda na to, że został asystentem Posła Śmiszka… najwidoczniej uznał, że tam łatwiej karierę zrobi”

Michnik zdecydował odpowiedzieć na wszystkie zarzuty, jakie stawiają mu politycy Prawicy:

Od wczoraj jestem jednym z głównych obiektów zainteresowania polskiego Twittera. Zarzuty najróżniejsze. Jestem burżujskim dzieckiem, które nigdy nie musiało pracować, bo mogę uprawiać sporty wodne na wakacjach. Jestem karierowiczem i człowiekiem plasteliną, bo byłem kiedyś w Młodej Prawicy. Jakbym nie wydawał hajsu na tatuaże i lakier do włosów to już kupiłbym sobie mieszkanie. Odpowiem, bo nigdy nie ukrywałem tego co robiłem i kim jestem. Moi rodzice prowadzili działalność gospodarczą, którą musieli sprzedać przez kryzys w 2008 r. Teraz prowadzą sklep spożywczy, który zabija covid. Nigdy mi nie brakowało na codzienne życie, miałem komfort pójścia na studia do innego miasta, ale też się szczególnie nie przelewało. Raczej nie jeżdżę na wakacje, bo wtedy pracuje jako instruktor żeglarstwa, windsurfingu, sporadycznie kitesurfingu. Poza tym rozdawałem ulotki, czasem jeździłem dostawczakiem, pracowałem przy biurku w starostwie powiatowym. Tak, kiedyś byłem w MP, bo łapałem się na proste odpowiedzi prawicy na bardzo trudne pytania i chciałem buntować się przeciwko liberalnej rodzinie. Nigdy tego nie ukrywałem. Potem zacząłem się usamodzielniać, pracować, dużo czytałem i poznawałem różnych ludzi. Od kilku lat jestem na lewicy i raczej nikt mojej lewicowości nie kwestionuje. Tak, byłbym bogatszy, gdyby nie tatuaże i lakier do włosów, ale na mieszkanie by niestety nie starczyło. Tyle, dziękuję Krzysztof Śmiszek, Joanna Scheuring-Wielgus – polityk, Adrian Zandberg oraz wszystkim innym z lewicowej rodziny, którzy mnie bronili. Tutaj macie moje wystąpienie, które wzbudziło tyle kontrowersji w internecie” – napisał na swoim Facebooku Łukasz Michnik.

Pracownicy ratusza uderzają w swojego szefa. Prezydent Grzymowicz na billboardzie

Kolejny poseł Prawa i Sprawiedliwości poucza mnie o pracy i odpowiedzialności. Oczywiście nie dziwi, że Poseł Kałużny…

Posted by Łukasz Michnik on Tuesday, February 23, 2021
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama

4 KOMENTARZY

4 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
DJG
24 lutego 2021 17:55

Mentzen idealnie wypunktował pokolenie sojowej lewicy. Zrobią bezsensowne studia typu socjologia czy dziennikarstwo i myślą, że mając mgr dostaną od razu stanowisko kierownika, gardzą ludźmi pracującymi w najprostszych zawodach i szukają komu jeszcze by tu zabrać, aby dać na jakieś papardele typu skwer z ławkami z europalet, za który zapłacą milion złotych. Nie znają wartości pieniądza, nie wiedzą co to ciężka praca, mają bu**el w swoim życiu prywatnym, a sądzą że są w stanie naprawiać świat. Żałosne.

Ania
24 lutego 2021 18:15

#ZrobimyToLepiej, czyli wydrukujemy więcej pieniędzy i rozdamy je biednym tym co mieszkają z rodzicami. Problem rozwiązany. XD
Trzeba być naiwnym i nie mieć podstawowej wiedzy z ekonomii żeby głosować na takich komuchów jak Zandberg.

Popularne
Ogłoszenia

Marcin Kulasek: Zwycięstwo Ukrainy, to bezpieczna Polska! [OPINIA]

Czy burmistrz Bartoszyc zostanie odwołany?