fbpx
6 C
Olsztyn
piątek, 22 października, 2021
reklama

Mobbing w dużym sklepie w Olsztynie? W sprawę zaangażował się społeczny rzecznik praw obywatelskich

reklama

Skandal w Olsztynie. Kierowniczka sklepu dużej, znanej sieci miała wyzywać swoich pracowników, nie płacić im za nadgodziny, a także łamać podstawowe prawa pracownicze. Sprawą zajęli się Piotr Ikonowicz oraz Łukasz Michnik z Olsztyna. Dyrekcja sklepu zaprzecza oskarżeniom.

Jesteśmy w Olsztynie, walczymy o prawa wyzyskiwanych pracowników Intermarche

Posted by Społeczny Rzecznik Praw Obywatelskich on Wednesday, July 14, 2021

– Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad sprawą mobbingu i łamania praw pracowniczych w olsztyńskim Intermarche. Dzisiaj razem z Piotrem Ikonowiczem oraz biurem Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich podjęliśmy interwencję w tej sprawie – napisał na swoim profilu młody działacz Lewicy, Łukasz Michnik.

[yop_poll id=”4″]

reklama

Pracownicy olsztyńskiego sklepu mieli być ofiarami mobbingu ze strony swojej kierowniczki. Ta miała im ubliżać, kazać zwracać do siebie per „królowo”. Pracownicy mogli zapomnieć o dostaniu urlopu, za nadgodziny nie przysługiwała im dodatkowa zapłata. W sprawę zaangażował się kandydat lewicy na RPO, Piotr Ikonowicz, a w środę (14.07) przed sklepem Intermarche w Olsztynie, odbyła się specjalna konferencja z jego udziałem. W wydarzeniu wzięli udział także byli pracownicy sklepu i Łukasz Michnik, koordynator działań społecznego rzecznika praw obywatelskich – jakim ogłosił się Piotr Ikonowicz – w naszym województwie.

– Pani kierownik ubliżała nam. Nasze godziny pracy były dziwnie ewidencjonowane, a wynagrodzenia nie były do końca wypłacane. W momencie, w którym wypłata wpływała na konto, okazywało się, że nie dostawaliśmy pełnego wynagrodzenia – powiedziała na konferencji jedna z byłych pracownic sklepu.

Działacze przeszli się także po sklepie, pytając pracowników o warunki pracy. Udało im się porozmawiać z aktualnym kierownikiem sklepu, który kategorycznie zaprzeczył jakimkolwiek doniesieniom o mobbingu w pracy. Ikonowicz zapewnił, że nie zamierza tak pozostawić tej sprawy. Do Państwowej Inspekcji Pracy trafiło zawiadomienie przeciwko olsztyńskiemu Intermarche.

– Nie pozwolimy na bezkarne łamanie pracowników i ich praw. Jeśli potrzebujecie pomocy lub chcecie się zaangażować zgłoście się – Społeczny Rzecznik Praw Obywatelskich – Warmińsko-Mazurskie. Pracownik to nie niewolnik – napisał na swoim Facebooku Łukasz Michnik.

Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad sprawą mobbingu i łamania praw pracowniczych w olsztyńskim Intermarche. Dzisiaj razem…

Posted by Łukasz Michnik on Wednesday, July 14, 2021
reklama

Najnowsze ogłoszenia

14 KOMENTARZY

14 Komentarzy
Najnowsze
Najstarszy Najczęściej głosowano
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze