29 C
Olsztyn
wtorek, 16 lipca, 2024
reklama

Mobbing w dużym sklepie w Olsztynie? W sprawę zaangażował się społeczny rzecznik praw obywatelskich

WiadomościMobbing w dużym sklepie w Olsztynie? W sprawę zaangażował się społeczny rzecznik...

Skandal w Olsztynie. Kierowniczka sklepu dużej, znanej sieci miała wyzywać swoich pracowników, nie płacić im za nadgodziny, a także łamać podstawowe prawa pracownicze. Sprawą zajęli się Piotr Ikonowicz oraz Łukasz Michnik z Olsztyna. Dyrekcja sklepu zaprzecza oskarżeniom.

Jesteśmy w Olsztynie, walczymy o prawa wyzyskiwanych pracowników Intermarche

Posted by Społeczny Rzecznik Praw Obywatelskich on Wednesday, July 14, 2021
reklama

– Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad sprawą mobbingu i łamania praw pracowniczych w olsztyńskim Intermarche. Dzisiaj razem z Piotrem Ikonowiczem oraz biurem Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich podjęliśmy interwencję w tej sprawie – napisał na swoim profilu młody działacz Lewicy, Łukasz Michnik.

[yop_poll id=”4″]

reklama

Pracownicy olsztyńskiego sklepu mieli być ofiarami mobbingu ze strony swojej kierowniczki. Ta miała im ubliżać, kazać zwracać do siebie per “królowo”. Pracownicy mogli zapomnieć o dostaniu urlopu, za nadgodziny nie przysługiwała im dodatkowa zapłata. W sprawę zaangażował się kandydat lewicy na RPO, Piotr Ikonowicz, a w środę (14.07) przed sklepem Intermarche w Olsztynie, odbyła się specjalna konferencja z jego udziałem. W wydarzeniu wzięli udział także byli pracownicy sklepu i Łukasz Michnik, koordynator działań społecznego rzecznika praw obywatelskich – jakim ogłosił się Piotr Ikonowicz – w naszym województwie.

– Pani kierownik ubliżała nam. Nasze godziny pracy były dziwnie ewidencjonowane, a wynagrodzenia nie były do końca wypłacane. W momencie, w którym wypłata wpływała na konto, okazywało się, że nie dostawaliśmy pełnego wynagrodzenia – powiedziała na konferencji jedna z byłych pracownic sklepu.

Działacze przeszli się także po sklepie, pytając pracowników o warunki pracy. Udało im się porozmawiać z aktualnym kierownikiem sklepu, który kategorycznie zaprzeczył jakimkolwiek doniesieniom o mobbingu w pracy. Ikonowicz zapewnił, że nie zamierza tak pozostawić tej sprawy. Do Państwowej Inspekcji Pracy trafiło zawiadomienie przeciwko olsztyńskiemu Intermarche.

reklama

– Nie pozwolimy na bezkarne łamanie pracowników i ich praw. Jeśli potrzebujecie pomocy lub chcecie się zaangażować zgłoście się – Społeczny Rzecznik Praw Obywatelskich – Warmińsko-Mazurskie. Pracownik to nie niewolnik – napisał na swoim Facebooku Łukasz Michnik.

Od kilku miesięcy pracowaliśmy nad sprawą mobbingu i łamania praw pracowniczych w olsztyńskim Intermarche. Dzisiaj razem…

Posted by Łukasz Michnik on Wednesday, July 14, 2021
reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama

14 KOMENTARZY

14 komentarzy
Najlepsze
Najnowsze Najstarsze
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Paweł
15 lipca 2021 13:12

u państwa Kuch… zawsze był mobbing, praca na czarno i wyzysk. Nareszcie ktoś im sie dobrał do D…

ewa
15 lipca 2021 22:07

Już wiem, gdzie nigdy nie pójdę na zakupy.

Polecane