3 C
Olsztyn
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024
reklama

Samorządowcy podsumowują sezon turystyczny na Mazurach

WiadomościSamorządowcy podsumowują sezon turystyczny na Mazurach

Mazury – wciąż popularne wśród turystów

Mazury to jak co roku jedno z najczęściej wybieranych przez turystów miejsc w Polsce. W porównaniu do zeszłego roku, turystów jest trochę mniej, ale wciąż sporo. O tym, jak duże zainteresowanie stanowiły Mazury, świadczyć mogą liczne korki i tłumy ludzi w miasteczkach. Na przykład przejazd przez Mrągowo zajmuje teraz 40 minut, podczas gdy poza sezonem trwa około 5-10 minut. W Giżycku, korek ciągnie się aż do Wilkas, a przejazd Giżycko-Mikołajki, który poza sezonem zajmuje niepełna godzinę, teraz trwa ponad dwukrotnie dłużej.

reklama

Burmistrz Giżycka, Wojciech Iwaszkiewicz, dodaje, że dla niego wyznacznikiem popularności turystycznej miasteczka są nie tylko korki na drogach, ale też poranne przepełnione kosze na śmieci, co oznacza duże zainteresowanie Mazurami nie tylko w godzinach wieczornych, ale również późnymi nocami.

Atrakcje turystyczne cieszą się zainteresowaniem

Największą popularnością wśród wypoczywających na Mazurach cieszą się domki turystyczne, w których wypoczywa jedna rodzina lub grupka przyjaciół, ale również popularne są kempingi, domki holenderskie czy na stałe ustawione przyczepy kempingowe. Wśród rozrywek, zdecydowanie najwięcej osób wybiera kajaki i spływy kajakowe. Ceny żywności na Mazurach nie uległy znaczącej zmianie w porównaniu do zeszłego roku.

reklama

Druga połowa sierpnia to okres, gdy liczba turystów zwykle zaczyna maleć. Tym razem jednak, właściciele łodzi mają zarezerwowane większość czarterów aż do września lub nawet do października – informuje burmistrz Piotr Jakubowski z Mikołajek.

Podsumowując, sezon turystyczny na Mazurach wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem, choć mniej niż rok temu. Branża turystyczna miała nadzieję odrobić straty związane z pandemią i patrząc na duże zainteresowanie wynajmem domków turystycznych i kajaków, można stwierdzić, że otrzymała szansę na to.

Źródło: PAP

reklama

Zapisz się do naszego newslettera

Wysyłamy tylko najważniejsze wiadomości

reklama
0 komentarzy
Informacje zwrotne w treści
Wyświetl wszystkie komentarze
Polecane
Ogłoszenia